Η ελευθερία χωρίς τη μάθηση είναι πάντα σε κίνδυνο· η μάθηση χωρίς ελευθερία είναι πάντα μάταιη. Τζων Κέννεντυ .-
Η ευτυχία είναι απλή, σαν τη σκέψη ενός παιδιού .-
~ Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης) ~ Όταν δεν έχεις κάνει αυτό που αγαπάς , πρέπει να αγαπάς αυτό που έχεις.- (Σίλερ).-
~ Το μόνο κόσμημα, που δεν υπόκειται σε φθορά είναι η Γνώση.- (Φούλερ).-
~ Εκείνο που γνωρίζουμε είναι μηδανηνό , ενώ εκείνο που αγνοούμε είναι άπειρο .(Λαπλάς).-
~ Είναι σκληρό να αποτύχεις , είναι όμως πιο σκληρό το να μην έχεις δοκιμάσει να πετύχεις. (Θ Ρούσβελτ).- 'Αλλο σκευάσματα και άλλο κατασκευάσματα ,-
`~ Ηγλώσσα της καρδιάς είναι τα μάτια. (Γ.Σανδή).-
~ Ο Ευφυής άνθρωπος αλλάζει γνώμη , ο ανόητος ποτέ.(Στερό).-
~ Η Ζωή είναι όμορφη όταν θέλουμε να την βλέπουμε όμορφη. (stamos).- Οι ιδέες πεθαίνουν όταν σταματήσεις να αγωνίζεσαι για αυτές.

Τρίτη, 29 Απριλίου 2014

Δημοτικές Περιφερειακές Εκλογές 18/05/2014 Συνδυασμοί

 Δημοτικές Περιφερειακές  Εκλογές  18/05/2014 Συνδυασμοί  :
 Τρίτη  29  Απριλίου  2014

*** Την ψήφο των πολιτών διεκδικούν  σε  Περιφέρεια  και  Μεσσηνιακούς  Δήμους :
Περιφέρεια Πελοποννήσου: Πέτρος Τατούλης, Οδυσσέας Βουδούρης, Γιώργος Δέδες, Γιάννης Μανώλης, Νίκος Γόντικας, Δημήτριος Δολτσινιάδης, Παναγιώτης Κάτσαρης, Δήμητρα Λυμπεροπούλου.
Δήμος Καλαμάτας: Παναγιώτης Νίκας, Μανώλης Μάκαρης, Θόδωρος Μπρεδήμας, Γιώργος Δημητρούλιας, Μιχάλης Αντωνόπουλος, Δημήτρης Οικονομάκος.
Δήμος Μεσσήνης: Στάθης Αναστασόπουλος, Δημήτρης Σαμπαζιώτης, Γιώργος Τσώνης, Κώστας Σπυρόπουλος, Κώστας Αποστολόπουλος.
Δήμος Τριφυλίας: Παναγιώτης Κατσίβελας, Γιώργος Θεοδωρακόπουλος, Ευστάθιος Ανδρινόπουλος, Σαράντος Κουκούμης.
Δήμος Πύλου-Νέστορος: Δημήτρης Καφαντάρης, Νίκος Καραμπάτσος, Ηλίας Κανάκης, Σοφία Αποστολοπούλου.
Δήμος Οιχαλίας: Αριστείδης Σταθόπουλος, Κώστας Δημητρακόπουλος, Παναγιώτα Γεωργακοπούλου, Ηλίας Σακελλαριάδης, Κώστας Ρεϊτζόπουλος.
Δήμος Δυτ. Μάνης: Γιάννης Μαραμπέας, Δημήτρης Γιαννημάρας, Παναγιώτης Μπασάκος, Παναγιώτης Κουφαλάκος. Διαβάστε το άρθρο στην ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ http://www.eleftheriaonline.gr/ekloges2014/item/36687-psifodeltia-katathesi

Σωτήρης Παναγιωτόπουλος: "Προτίμησα να παραμείνω ο ασυμβίβαστος"
 ~ "Εξηγήσεις" για τους λόγους που τελικά δεν θα είναι υποψήφιος δήμαρχος Οιχαλίας δίνει με ανακοίνωσή του ο Σωτήρης Παναγιωτόπουλος.
 * Ακολουθεί η ανακοίνωση:
"Θέλω να ευχαριστήσω μέσα από την καρδιά μου, τις φίλες και τους φίλους μου, έναν - έναν ξεχωριστά που στήριξαν και τίμησαν με την υπογραφή τους και το λόγο τους την υποψηφιότητά μου, ως υποψηφίου Δημάρχου του Δήμου Οιχαλίας. Γνωρίζουν όλοι, ότι ο αγώνας μου ήταν έντιμος, ηθικός και καθαρός. Δεν συμβιβάστηκα με προσωπικά συμφέροντα κάποιων, δεν υπέκυψα σε πιέσεις και εκβιασμούς αρκετών, δεν εξαγόρασα συνειδήσεις συνδημοτών μου για τον εμπλουτισμό του ψηφοδελτίου μου.
Τον αγώνα αυτό δεν κατάφερα να τον ολοκληρώσω, όχι γιατί δεν μπορούσα, αλλά γιατί δεν έσκυψα το κεφάλι και δεν συμβιβάστηκα με τα μεγάλα συμφέροντα που θέλουν να μετατρέψουν τον Δήμο Οιχαλίας σε σκουπιδότοπο.
Προτίμησα να παραμείνω ο ασυμβίβαστος Σωτήρης Παναγιωτόπουλος που αγαπήσατε και 20 χρόνια τιμήσατε με την ψήφο σας στο μετερίζι της Τοπικής, Νομαρχιακής και Περιφερειακής Αυτοδιοίκησης.
Εύχομαι η νέα Δημοτική Αρχή που θα προκύψει από την ψήφο των συνδημοτών μου, να βρει το κουράγιο και τη δύναμη να απεμπολήσει ατομικά συμφέροντα που θα της προσφερθούν και να μην υποκύψει στα διαπλεκόμενα συμφέροντα και τη μαφία των σκουπιδιών".
Σωτήρης Παναγιωτόπουλος
 
Περιφερειακός Σύμβουλος Διαβάστε το άρθρο στην ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ http://www.eleftheriaonline.gr/ekloges2014/item/36763-panagiwtopoulos-swtiris










*** ΔΗΜΟΤΙΚΕΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΕΣ  ΕΚΛΟΓΕΣ  18/05/2015 :
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ :
 1.-  ΔΗΜΟΣ  ΟΙΧΑΛΙΑΣ : συνδυασμοί  5
O συνδυασμός του Αριστείδη Σταθόπουλου για το Δήμο Οιχαλίας
1~  "Δημοτική Υπέρβαση" ονομάζεται ο συνδυασμός του υποψηφίου δημάρχου Οιχαλίας Αριστείδη Σταθόπουλου, που κατατέθηκε την Κυριακή στο Πρωτοδικείο Καλαμάτας.
 Ακολουθούν αναλυτικά οι υποψήφιοι του ψηφοδελτίου Σταθόπουλου:
 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΔΑΝΙΑΣ
ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΔΑΝΊΑΣ)
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ του ΗΛΙΑ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΔΑΝΊΑΣ)
ΒΟΥΡΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΠΟΛΥΒΙΟΥ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΔΑΝΊΑΣ)
ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΔΑΝΙΑΣ)
ΚΡΕΜΜΥΔΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΔΑΝΙΑΣ)
ΜΠΟΥΡΑΝΗ ΕΡΑΤΩ του ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΔΑΝΙΑΣ)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΚΑΝΤΑΡΑΣ) του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΔΑΝΙΑΣ)
ΠΕΤΡΟΒΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΔΑΝΙΑΣ)
ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΔΑΝΙΑΣ)
ΣΥΡΙΓΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΔΑΝΙΑΣ)
 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΩΡΙΟΥ 
ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΩΡΙΟΥ)
ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΩΡΙΟΥ)
ΘΕΟΧΑΡΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΩΡΙΟΥ)
ΚΟΛΛΙΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΩΡΙΟΥ)
ΚΟΥΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΩΡΙΟΥ)
ΛΙΟΓΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΡΙΣΤΟΥ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΩΡΙΟΥ)
ΜΕΡΜΗΓΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΩΡΙΟΥ)
ΤΣΑΛΤΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΩΡΙΟΥ)
ΧΗΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΩΡΙΟΥ)
 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΕΙΡΑΣ 
ΒΕΡΓΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ του ΛΕΩΝΙΔΑ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΕΙΡΑΣ)
ΒΕΡΓΟΥΝΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΕΙΡΑΣ)
ΣΙΕΛΟΥΛΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΕΙΡΑΣ)
ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΕΙΡΑΣ)
 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΕΛΙΓΑΛΑ 
ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ (ΤΖΕΝΗ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΕΛΙΓΑΛΑ)
ΓΚΟΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΕΛΙΓΑΛΑ)
ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΕΛΙΓΑΛΑ)
ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΕΛΙΓΑΛΑ)
ΚΑΡΑΜΠΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΕΛΙΓΑΛΑ)
ΜΑΚΡΥΝΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΕΛΙΓΑΛΑ)
ΜΙΤΖΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΕΛΙΓΑΛΑ)
ΠΑΝΙΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΛΕΩΝΙΔΑ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΕΛΙΓΑΛΑ)
ΣΑΚΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΕΛΙΓΑΛΑ)
ΣΤΟΥΠΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΕΛΙΓΑΛΑ)
ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΕΛΙΓΑΛΑ)
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΕΛΙΓΑΛΑ)
 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΟΙΧΑΛΙΑΣ 
ΔΡΟΥΜΠΑΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΟΙΧΑΛΙΑΣ)
ΗΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΑΔΑΜ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΟΙΧΑΛΙΑΣ)
ΚΑΤΣΙΜΠΑΡΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΟΙΧΑΛΙΑΣ)
ΛΑΓΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΙΩΑΝΝΗ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΟΙΧΑΛΙΑΣ)
ΛΥΡΕΝΤΖΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΦΩΤΙΟΥ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΟΙΧΑΛΙΑΣ)
ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΟΙΧΑΛΙΑΣ)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΘΕΟΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΟΙΧΑΛΙΑΣ)
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΓΙΟΥ ΣΩΣΤΗ
ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΔΑΜΑΝΤΙΟΣ (ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ) του ΗΛΙΑ
ΣΥΡΜΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΓΡΙΛΟΒΟΥΝΟΥ
ΚΑΡΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
ΜΟΥΤΣΙΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΜΠΕΛΙΩΝΑΣ
ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
ΔΡΕΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΓΕΩΡΓIΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΝΘΟΥΣΑΣ
ΠΑΠΑΝΤΩΝΗ ΕΛΠΙΔΑ του ΙΩΑΝΝΗ
ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΝΩ ΔΩΡΙΟΥ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΝΩ ΜΕΛΠΕΙΑΣ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ
ΑΛΕΞΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ – ΣΤΑΥΡΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΔΕΣΥΛΛΑ
ΚΑΡΑΚΟΒΟΥΝΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του ΟΔΥΣΣΕΑ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ
ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΦΩΤΙΟΥ
ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ
ΧΩΡΕΜΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΠΕΤΡΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΔΩΡΙΟΥ
ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
ΓΑΛΑΝΗ ΔΑΦΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΛΥΜΠΕΡΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΖΕΥΓΟΛΑΤΙΟΥ
ΓΚΟΤΣΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
ΚΑΠΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΚΑΛΕΤΡΙΟΥ
ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΛΛΙΡΡΟΗΣ
ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΛΥΒΙΩΝ
ΡΕΡΕΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΗΛΙΑ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΡΝΑΣΙΟΥ
ΝΙΚΑΣ ΑΓΓΕΛΗΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΤΣΑΡΟΥ
ΓΙΑΝΝΕΛΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ
ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΚΟΥΡΟΥΣΗ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΠΕΤΡΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΤΩ ΜΕΛΠΕΙΑΣ
ΔΗΜΙΖΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΤΡΥΦΩΝΑ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΟΥ
ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗ
ΝΑΚΗ ΑΡΙΣΤΕΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΟΚΛΑΣ
ΜΙΤΖΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΝΤΑΛΑΧΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΩΝ
ΚΑΠΟΘΑΝΑΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΕΡΙΚΛΗ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΓΟΥΛΑΣ
ΖΑΒΑΛΙΕΡΗ ΣΑΠΦΩ του ΙΩΑΝΝΗ
ΠΕΤΡΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΛΤΑΣ
ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΝΤΖΑΡΙΟΥ
ΖΑΖΑΝΗ ΙΩΑΝΝΑ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
ΧΡΥΣΟΣΠΑΘΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΕΛΙΓΑΛΑ
ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΗΝΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΚΥΡΚΙΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΑΚΟΥ ΝΕΚΤΑΡΙΑ-ΕΥΑΝΘΙΑ-ΑΛΕΞΙΑ του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ
ΦΡΕΣΚΑΣ ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΕΡΟΠΗΣ
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΜΠΑΛΤΟΥΜΑ ΕΛΕΝΗ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΙΛΑ
ΖΕΡΒΑΣ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΚΟΡΜΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΝΕΔΑΣ
ΤΣΙΟΠΕΛΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ
ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΗΛΙΑ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΟΙΧΑΛΙΑΣ
ΜΙΧΕΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΑΡΑΠΟΥΓΚΙΟΥ
ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΙΝΟΣ του ΗΛΙΑ
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΕΤΡΑΣ
ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΕΥΚΟΥ
ΓΙΑΝΝΕΛΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΤΖΩΡΤΖΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΙΩΑΝΝΗ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΟΛΙΧΝΗΣ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΙΑΜΟΥ
ΤΖΩΡΤΖΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΚΑΛΑΣ
ΑΛΕΙΦΕΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΗΛΙΑ
ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΧΑΝΤΖΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΟΛΑΚΙΟΥ
ΚΟΣΣΥΒΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΣΑΡΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΚΛΗΡΟΥ
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΤΑΣΙΜΟΥ
ΤΣΙΑΜΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
ΤΣΙΑΜΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΤΕΝΥΚΛΑΡΟΥ
ΑΛΕΒΙΖΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΥΡΡΙΖΟΥ
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΤΣΟΥΚΑΛΕΙΚΩΝ
ΒΑΝΙΚΙΩΤΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΚΑΡΑΜΠΟΥΛΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΙΩΑΝΝΗ
ΜΠΑΡΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΧΡΥΣΟΧΩΡΙΟΥ
ΓΑΡΙΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΜΠΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΨΑΡΙΟΥ
ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ
ΓΚΡΙΤΖΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ Διαβάστε το άρθρο στην ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ http://www.eleftheriaonline.gr/ekloges2014/item/36749-stathopoulos-oixalia

 Ο συνδυασμός της Παναγιώτας Γεωργακοπούλου για το Δήμο Οιχαλίας
2~  Τον συνδυασμό "Δημοτική Ενωση Οιχαλίας" κατέθεσε αργά το βράδυ της Κυριακής η υποψήφια δήμαρχος Οιχαλίας Παναγιώτα Γεωργακοπούλου.
 Ακολουθούν οι υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι:
 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΔΑΝΙΑΣ
Αντωνόπουλος Νικόλαος του Ιωάννη, Ασπρούλης Γεώργιος του Ιωάννη, Διαγούπης Γεώργιος του Βασιλείου, Καλοβυρνάς Αναστάσιος του Ιωάννη, Μέρτικα Ιωάννα του Ασημάκη, Ντονάς Ηλίας του Κωνσταντίνου, Περρος Ηλίας του Παναγιώτη, Φίλος Λεωνίδας του Χρήστου, Φούτση Σταυρούλα του Ιωάννη, Τσιαμούλης Γρηγόριος του Χρήστου.
 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΩΡΙΟΥ
Βλάχος Δημοσθένης του Χρήστου, Κόνιαρης Δημήτριος του Βασιλείου, Κόττος Παναγιώτης του Παύλου, Τασιγιώργος Γεώργιος του Χρήστου, Τσουκαλά Μαρία του Νικολάου, Φωτόπουλος Αριστείδης του Γεωργίου, Χρονά Χριστίνα του Παναγιώτη, Λόντος Σταύρος του Ιωάννη.
 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΕΙΡΑΣ
Αγγελόπουλος-Τούγιας Σάββας του Αλεξίου, Βεργή Ευσταθία του Γεωργίου, Θεοδωροπούλου Βασιλική του Νικολάου.
 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΕΛΙΓΑΛΑ
Αραποστάθης Παναγιώτης του Νικολάου, Βλαχοπούλου-Αθανασοπούλου Ελένη του Κωνσταντίνου συζ. Κωνσταντίνου, Γαλανόπουλος Ιωάννης του Γεωργίου, Διαμαντόπουλος Χαράλαμπος του Γεωργίου, Θανοπούλου Σταυρούλα του Αλεξάνδρου, Θεοδωρακοπούλου Ελπίδα του Λυκούργου, Κίντζιου Δήμητρα του Κωνσταντίνου, Κλεφτόγιαννης Γεώργιος του Παναγιώτη, Κορατζοπούλου Ευθυμία του Χρήστου, Μαλεύρη Χριστίνα του Παναγιώτη, Πάνια-Δρούτσα Αθηνά του Κωνσταντίνου συζ. Αθανασίου, Παπαδόπουλος Ιωάννης του Κωνσταντίνου, Σταθοπούλου Αγγελική του Αλκιβιάδη, Χρονόπουλος Κωνσταντίνος του Χρήστου.
 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΟΙΧΑΛΙΑΣ
 Δημόπουλος Δημοσθένης του Σταύρου, Κωνσταντόπουλος Γεώργιος του Νικολάου, Νασόπουλος Πέτρος του Δημητρίου, Ρερρές Παναγιώτης του Γρηγορίου, Σγουμποπούλου-Μιχαλακέα Δήμητρα του Γεωργίου συζ. Ιωάννη, Τράγος Δημοσθένης του Κωνσταντίνου, Χαντζάρα-Βούρβαχη Αθανασία του Θεοδώρου συζ. Αναστασίου, Χρυσοσπάθης Κωνσταντίνος του Ηλία.

Το ψηφοδέλτιο του Ηλία Σακελλαριάδη για το Δήμο Οιχαλίας
3~  Το ψηφοδέλτιο του συνδυασμού "Καθαρή Λύση" κατέθεσε αργά το βράδυ της Κυριακής ο υποψήφιος δήμαρχος Οιχαλίας Ηλίας Σακελλαριάδης
Ακολουθούν αναλυτικά οι υποψήφιοι:
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ – ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΝΔΑΝΙΑΣ
1. ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ  ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ  ΤΟΥ  ΜΙΧΑΗΛ
2. ΓΙΑΛΑΜΑΣ  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ  ΤΟΥ  ΙΩΑΝΝΗ
3. ΚΑΙΣΑΡΗΣ  ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ  ΤΟΥ   ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 
4. ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ  ΙΩΑΝΝΑ (ΤΖΟΒΑΝΑ) ΤΟΥ  ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗ 
5. ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ  ΑΓΓΕΛΟΣ - ΜΙΧΑΗΛ  ΤΟΥ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
6. ΜΠΕΝΟΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  ΤΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΥ
7. ΜΠΕΤΣΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ
8. ΝΤΟΥΦΑΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ  ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ 
9. ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ  ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ  ΤΟΥ  ΓΕΩΡΓΙΟΥ
10. ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΑΔΗ  ΕΜΙΛΥ - ΠΑΤΡΙΤΣΙΑ  ΤΟΥ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ – ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΔΩΡΙΟΥ
1. ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ – ΣΠΗΛΙΩΤΗ ΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΥ
2. ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
3. ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
4. ΚΑΜΠΟΥΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ
5. ΚΟΥΚΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
6. ΛΙΟΓΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ
7. ΜΠΙΝΙΣΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
8. ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΓΕΝΙΟΣ (ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ) ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ – ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΕΙΡΑΣ
1. ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
2. ΓΛΕΝΤΗ ΙΩΑΝΝΑ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
3. ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΗΛΙΑ 
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ – ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΕΛΙΓΑΛΑ
1. ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΤΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ
2. ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
3. ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
4. ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
5. ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
6. ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΓΑΛΟΥΣΗΣ) ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
7. ΚΑΠΟΜΠΑΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
8. ΚΟΥΜΟΥΡΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ
9. ΛΕΜΠΕΣΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
10. ΜΠΟΥΖΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
11. ΝΕΟΝΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
12. ΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
13. ΞΗΡΟΚΩΣΤΑ ΠΗΝΕΛΟΠΗ ΤΟΥ ΗΛΙΑ
14. ΞΙΑΡΧΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ
15. ΞΙΑΡΧΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
16. ΤΡΑΚΑ – ΤΖΑΒΑΡΑ ΑΜΑΛΙΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ – ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΟΙΧΑΛΙΑΣ
1. ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ
2. ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
3. ΖΕΡΒΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΑ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ
4. ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
5. ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
6. ΣΠΑΝΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 
7. ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ ΤΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΥ                                 
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ  ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ  ΤΟΠΙΚΩΝ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ
ΤΟΠΙΚΗ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΓΡΙΛΟΒΟΥΝΟΥ 
ΜΠΑΖΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΓΙΟΥ ΣΩΣΤΗ
ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  ΤΟΥ  ΙΩΑΝΝΗ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΝΔΑΝΙΑΣ
ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ  ΧΡΗΣΤΟΣ  ΤΟΥ  ΙΩΑΝΝΗ
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ  ΧΡΗΣΤΟΣ  ΤΟΥ  ΠΕΡΙΚΛΗ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΝΘΟΥΣΑΣ
ΧΡΟΝΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ  ΤΟΥ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΝΩ ΜΕΛΠΕΙΑΣ
ΜΑΓΚΑΦΑΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ  ΤΟΥ  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ
ΖΕΥΓΙΤΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ
ΜΟΥΡΤΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ
ΠΑΠΑΔΗΜΑΣ  ΦΩΤΙΟΣ  ΤΟΥ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΔΕΣΥΛΛΑ
ΔΟΥΒΑΡΑΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  ΤΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  ΤΟΥ  ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ
ΒΟΥΡΝΑΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ  ΤΟΥ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΓΚΟΤΣΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΤΣΟΡΟΤΙΩΤΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ  ΤΟΥ  ΑΝΤΩΝΙΟΥ
ΨΑΛΛΙΔΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΔΩΡΙΟΥ
ΚΑΤΣΙΚΑΡΗΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ  ΤΟΥ  ΤΑΞΙΑΡΧΟΥ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ  ΒΑΣΙΛΙΚΗ  ΤΟΥ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΖΕΥΓΟΛΑΤΙΟΥ
ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  ΤΟΥ  ΑΝΔΡΕΑ
ΤΣΟΤΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΦΩΤΙΟΥ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΗΛΕΚΤΡΑΣ 
ΚΑΠΟΥΤΣΗ  ΜΑΙΡΗ  ΤΟΥ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ  ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ  ΤΟΥ  ΗΡΑΚΛΗ 
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΛΛΙΡΡΟΗΣ
ΒΕΤΤΑ  ΜΑΡΙΑ  ΤΟΥ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΓΚΟΤΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΡΝΑΣΙΟΥ 
ΚΑΤΣΑΝΤΩΝΗΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  ΤΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΤΣΑΡΟΥ
ΚΑΡΖΗΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  ΤΟΥ  ΑΝΔΡΕΑ
ΜΑΛΕΥΡΗ  ΒΑΣΙΛΙΚΗ  ΤΟΥ  ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΤΩ ΜΕΛΠΕΙΑΣ
ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ  ΜΑΡΙΝΟΣ  ΤΟΥ  ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΚΟΥΣΗΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  ΤΟΥ  ΘΕΟΔΩΡΟΥ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΟΥ
ΤΣΙΟΝΟΠΟΥΛΟΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  ΤΟΥ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΟΚΛΑΣ
ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ  ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ  ΤΟΥ  ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ
ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ  ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ  ΤΟΥ  ΠΕΡΙΚΛΗ 
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΩΝ
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  ΤΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ – ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ  ΙΩΑΝΝΑ (ΒΑΝΑ)  ΤΟΥ  ΣΩΤΗΡΙΟΥ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΛΟΥΤΡΟΥ
ΗΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ  ΤΟΥ  ΠΑΥΛΟΥ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΓΟΥΛΑΣ
ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  ΤΟΥ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 
ΚΩΤΣΙΟΠΟΥΛΟΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ  ΤΟΥ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΛΘΗΣ
ΚΑΡΑΝΤΖΙΑΣ  ΣΩΤΗΡΙΟΣ  ΤΟΥ  ΜΙΧΑΗΛ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΛΤΑ
ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΣ  ΑΝΔΡΕΑΣ  ΤΟΥ  ΗΛΙΑ
ΤΣΕΤΣΕΝΕΚΟΥ  ΣΩΤΗΡΙΑ  ΤΟΥ  ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΝΔΡΑΣ 
ΚΟΣΣΙΩΡΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ  ΤΟΥ  ΑΓΓΕΛΟΥ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΝΤΖΑΡΙΟΥ
ΖΑΖΑΝΗΣ  ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ  ΤΟΥ  ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΣΙΝΑΝΗ  ΧΡΙΣΤΙΝΑ  ΤΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΕΛΙΓΑΛΑ
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ  ΑΝΤΩΝΙΟΣ  ΤΟΥ  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
ΚΩΤΣΟΠΡΙΦΤΗΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  ΤΟΥ  ΙΩΑΝΝΗ
ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
ΜΩΡΑΓΙΑΝΝΗ  ΛΟΥΙΖΑ  ΤΟΥ  ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΕΡΟΠΗΣ
ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ  ΤΟΥ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  ΤΟΥ  ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΥ  ΑΝΝΑ  ΤΟΥ  ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΙΛΑ
ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΥ  ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ  ΤΟΥ  ΙΩΑΝΝΗ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ
ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ  ΗΛΙΑΣ  ΤΟΥ  ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΟΙΧΑΛΙΑΣ
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΠΑΠΑΔΟΔΗΜΗΤΡΑΚΗ  ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ  ΤΟΥ  ΔΑΡΕΙΟΥ - ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΑΡΑΠΟΥΓΚΙΟΥ
ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ  ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ  ΤΟΥ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΜΙΧΑΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ  ΕΥΓΕΝΙΑ  ΤΟΥ  ΘΕΟΔΩΡΟΥ 
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΕΥΚΟΥ
ΓΙΑΝΝΕΛΗΣ  ΚΑΜΑΡΙΝΟΣ  ΤΟΥ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΟΛΙΧΝΗΣ
ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  ΤΟΥ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΔΕΔΟΥΣΟΠΟΥΛΟΥ  ΟΛΓΑ  ΤΟΥ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΚΑΛΑΣ
ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ  ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ  ΤΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ  ΤΟΥ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΜΠΟΥΝΤΟΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ  ΤΟΥ  ΙΩΑΝΝΗ
ΣΥΡΡΑΚΟΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ  ΤΟΥ  ΙΩΑΝΝΗ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΚΛΗΡΟΥ
ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ  ΦΩΤΗΣ  ΤΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΟΛΑΚΙΟΥ
ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  ΤΟΥ  ΑΓΓΕΛΟΥ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΤΑΣΙΜΟΥ
ΤΣΙΑΜΟΥΛΗΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  ΤΟΥ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΤΕΝΥΚΛΑΡΟΥ
ΜΑΡΜΑΡΑ  ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ  ΤΟΥ  ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΥΡΡΙΖΟΥ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ  ΕΥΘΥΜΙΑ  TOY  ΣΤΕΦΑΝΟΥ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΤΣΟΥΚΑΛΑΙΪΚΩΝ
ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ  ΙΣΜΗΝΗ  ΤΟΥ  ΙΩΑΝΝΗ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΦΙΛΙΑ
ΒΛΑΧΑΚΗΣ  ΠΕΡΙΚΛΗΣ  ΤΟΥ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ  ΤΟΥ  ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΧΑΛΚΙΑ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΧΡΥΣΟΧΩΡΙΟΥ
ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΚΑΡΜΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΨΑΡΙΟΥ
ΓΥΦΤΟΠΟΥΛΟΣ  ΑΝΔΡΕΑΣ  ΤΟΥ  ΜΙΛΤΙΑΔΗ
ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ  ΝΑΠΟΛΕΩΝ  ΤΟΥ  ΛΕΩΝΙΔΑ
 ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Διαβάστε το άρθρο στην ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ http://www.eleftheriaonline.gr/ekloges2014/item/36724-sakellariadis-oixalia


 Ο συνδυασμός του Κώστα Δημητρακόπουλου για το Δήμο Οιχαλίας
4 ~ Το συνδυασμό "Βήμα στο Αύριο" κατέθεσε την Κυριακή ο υποψήφιος δήμαρχος Οιχαλίας Κώστας Δημητρακόπουλος. 
Ακολουθούν οι υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι:
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΔΑΝΙΑΣ
ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΜΠΟΥΡΑ ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΣΑΝΟΥΔΟΥ ΑΝΝΑ ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ
ΧΡΥΣΟΣΠΑΘΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΛΥΣΣΑΝΔΡΟΥ 
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΩΡΙΟΥ
ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ
ΓΚΙΝΗ ΕΛΕΝΗ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΟΥ
ΓΚΟΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΥ
ΓΟΥΡΓΑΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΚΑΠΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΚΟΚΩΝΑΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΤΟΥ ΛΕΩΝΙΔΑ
ΤΟΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΕΙΡΑΣ
ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
ΜΗΤΣΑΚΟΥ ΜΑΡΘΑ-ΛΥΣΣΙΣΤΡΑΤΗ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ 
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΕΛΙΓΑΛΑ
ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ
ΖΑΜΠΡΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΔΗΜΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
ΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΚΑΤΣΑΡΗΣ)
ΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΙΚΛΗΣ ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ (ΣΤΙΛΙΣΤΑΣ ΕΜΠ.ΓΥΝ.ΕΝΔ)
ΜΑΡΟΥΛΗ ΙΟΥΛΙΑ (ΤΖΟΥΛΗ) ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΜΠΟΥΖΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΝΙΦΟΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ
ΠΙΕΡΡΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΟΥ ΠΑΥΛΟΥ (ΠΙΕΡΡΟΣ)
ΤΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΣΚΛΗΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΟΙΧΑΛΙΑΣ
 ΒΟΥΡΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ
ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ ΤΟΥ ΠΕΡΙΚΛΗ
ΔΗΜΟΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΟΥ ΗΛΙΑ
ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΚΑΡΜΠΑΛΙΩΤΗΣ ΑΡΙΣΤΟΔΗΜΟΣ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΚΡΑΤΗΜΕΝΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
ΜΠΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΡΕΡΡΕΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Διαβάστε το άρθρο στην ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ http://www.eleftheriaonline.gr/ekloges2014/item/36765-dimitrakopoulos-oixalia

Το ψηφοδέλτιο της "Λαϊκής Συσπέιρωσης" στο Δήμο Οιχαλίας
5 ~ Στο Πρωτοδικείο Καλαμάτας κατατέθηκε σήμερα ο συνδυασμός της "Λαϊκής Συσπείρωσης" του υποψηφίου δημάρχου Κώστα Ρεϊτζόπουλου.
Ακολουθούν αναλυτικά οι υποψήφιοι:
Εκλογική Περιφέρεια Ανδανίας
 1.Δρακόπουλος Αντώνιος του Παναγιώτη, Υπάλληλος ΠΥΡΚΑΛ
 2.Μητρόπουλος Γεώργιος του Κωνσταντίνου, Πολιτικός Μηχανικός
 3.Παπανδρέου Παρασκευή του Παναγιώτη, Σχεδιάστρια, Μέλος της ΟΓΕ ΤΕΧΝΙΚΩΝ
 4.Παρτσαλά Άννα του Δημοσθένη, Τραπεζική Υπάλληλος
 5.Σταυρόπουλος Γεώργιος του Σπυρίδωνος, Γεωπόνος 
 Εκλογική Περιφέρεια Δωρίου
 1.Αθανασόπουλος Διονύσιος του Νικολάου, Ιδιωτικός Υπάλληλος, Συνδικαλιστής του ΠΑΜΕ
 2.Μαντάς Κωνσταντίνος του Παναγιώτη, Αυτοκινητιστής, Συνδικαλιστής της ΠΑΣΕΒΕ 
 3.Μερτίκας Παναγιώτης του Αθανασίου, Καθηγητής Μέσης Εκπαίδευσης 
 4.Μπόβη - Ηλιοπούλου Βασιλική  του  Κωνσταντίνου, Ελεύθερος Επαγγελματίας
 5.Μπουτσικάκης Αριστείδης του Αλέξανδρου, Οικοδόμος - Αγροτοκτηνοτρόφος
 6.Νταλαχάνης Δημήτριος (Δήμος) του Αναστασίου, Δημοτικός Σύμβουλος με την Λαϊκή Συσπείρωση, Συνταξιούχος – πρώην Υπάλληλος ΕΚΑΒ
 7.Χαραλαμπόπουλος Σπυριδων του Ιωαννη, Λιθογράφος 
 8.Χριστόπουλος Ιωάννης του  Νικολάου, Οικοδόμος
 Εκλογική Περιφέρεια Είρας
 1.Γεννηματάς Γεώργιος του Θεοδώρου, Ιδιωτικός Υπάλληλος 
 2.Λυμπεροπούλου Παναγιώτα του  Αγγελή, Ιδιωτική Υπάλληλος
 3.Τουρκαλάκη Βασιλική του Γεωργίου, Ιδιωτική Υπάλληλος
 Εκλογική Περιφέρεια Μελιγαλά
 1.Ανδρινοπούλου Βασιλική (Βάσια) του Γεωργίου, Φοιτήτρια Γεωπληροφορικής και Τοπογραφίας, Μέλος του Μετώπου Αγώνα Σπουδαστών 
 2.Δερτιμάνης Κωνσταντίνος του Παναγιώτη, Συνταξιούχος 
 3.Λαμπρόπουλος Αργύριος του Νικολάου, Αγροτοκτηνοτρόφος 
 4.Μακρογιάννης Ευάγγελος του Δήμου, Αγρότης- Οικοδόμος, Μέλος του Συνδικάτου οικοδόμων Μεσσηνίας 
 5.Μιχαλοπούλου - Χριστοπούλου Χριστίνα  του Πολύβιου, Αγιογράφος 
 6.Ρέκκας Σωτήριος του Χρήστου, Δημοτικός Υπάλληλος, Συνδικαλιστής του ΠΑΜΕ 
 7.Σαραντόπουλος Πολύδωρας (Λάκης) του Αναστασίου, Αγροτοκτηνοτρόφος 
 8.Χρυσικού - Νανοπούλου Ευαγγελία του Χρήστου, Οικιακά 
 Εκλογική Περιφέρεια Οιχαλίας
 1.Ανδρινόπουλος Αλέξανδρος  του Λάμπρου, Υπάλληλος στο Αρχαιολογικό Μουσείο Καλαμάτας, Συνδικαλιστής του ΠΑΜΕ  
 2.Γεννηματά Ευγενία του Θεόδωρου, Ιδιωτική Υπάλληλος 
 3.Δημητρόπουλος Αγησίλαος (Άγης) του Γεωργίου, Ελεύθερος Επαγγελματίας, Ηλεκτρολόγος 
 4.Σιμόγλου Αικατερίνη του Δημητρίου, Φοιτήτρια στο Πάντειο Πανεπιστήμιο (Τμήμα Δημόσιας Διοίκησης) 
 5.Τσαλίκης Παναγιώτης του Παράσχου, Απόστρατος του Πολεμικού Ναυτικού 
 Τοπική Κοινότητα Αγίου Σώστου
 1.Μαστραγγελή Δήμητρα του Θεόδωρου, Νοσηλεύτρια 
Τοπική Κοινότητα Βασιλικού
 1.Ζάρδα Αικατερίνη του Νικολάου, Οικιακά 
Τοπική Κοινότητα Δασοχωρίου
 1.Παπανδρέου Ηλίας του Θεοδώρου, Συνταξιούχος Οικοδόμος  
Τοπική Κοινότητα Διαβολιτσίου
 1.Λυμπερόπουλος Κωνσταντίνος (Καραμπέτσος) του Αθανασίου, Συνταξιούχος Υποδηματοποιός, Μαχητής του Δημοκρατικού Στρατού Ελλάδος
 2.Μπέτσος Ανδρέας του Σπυρίδωνος, Συνταξιούχος 
 3.Πουλόπουλος Θεόδωρος του Βασιλείου, Συνταξιούχος Οικοδόμος 
 4.Φυργιόλα - Πουλοπούλου Ιόλη του Κωνσταντίνου, Τελειόφοιτος Καποδιστριακού Πανεπιστημίου (Μαθηματικό Αθηνών) 
Τοπική Κοινότητα Δωρίου
 1.Κατσαμπάνης Νικόλαος του Χρήστου, Συνταξιούχος  
 2.Τριχιά Φωτεινή του Χρήστου, Υπάλληλος ΟΤΕ 
Τοπική Κοινότητα Καλλιρρόης
 1.Γιαλαμά Μαρία του Δημητρίου, Βρεφονηπιοκόμος
Τοπική Κοινότητα Κάτω Μελπείας
 1.Μπαλτουμά Καλλιρρόη του Κωνσταντίνου, Ιδιωτική Υπάλληλος 
Τοπική Κοινότητα Κόκλα
1.Σωτηρόπουλος Αθανάσιος του Νικολάου, Ελεύθερος Επαγγελματίας 
2.Χρονόπουλος Λεωνίδας του Νικολάου, Αγροτοκτηνοτρόφος, Πρώην Πάρεδρος Τοπικού Συμβουλίου Κόκλας 
Τοπική Κοινότητα Μάλθης
 1.Σπανός Παναγιώτης του Κωνσταντίνου, Ιδιωτικός Υπάλληλος 
Τοπική Κοινότητα Μελιγαλά
 1.Χρυσικός Χρήστος του Λεωνίδα, Συνταξιούχος Δημοσίου 
Τοπική Κοινότητα Νέδας
 1.Ρηγοπούλου - Λυμπεροπούλου Μαρία του Αριστοτέλη, Συνταξιούχος 
Τοπική Κοινότητα Νεοχωρίου Ιθώμης
 1.Λαμπρόπουλος Κωνσταντίνος του Νικολάου, Αγροτοκτηνοτρόφος 
Τοπική Κοινότητα Παραπουγκίου
 1.Κυριακόπουλος Ανδρέας του Παναγιώτη, Οικοδόμος 
Τοπική Κοινότητα Πέτρας
 1.Γεννηματά Ολυμπία του Θεοδώρου, Αγρότισσα  
 2.Μαστραγγελής Θεόδωρος του Ανδρέα, Ηλεκτρολόγος, Συνδικαλιστής του ΠΑΜΕ 
Τοπική Κοινότητα Σκάλας
 1.Μαλαχία Γραμματική του Γεωργίου, Συνταξιούχος Νοσηλεύτρια 
 2.Φρόνιμος Γεώργιος του Λεωνίδα, Συνταξιούχος 
Τοπική Κοινότητα Συρρίζου
 1.Μαστραγγελής Χαραλαμπος του  Ανδρέα, Αυτοκινητιστής Διαβάστε το άρθρο στην ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ http://www.eleftheriaonline.gr/ekloges2014/item/36708-reitzopoulos-oixalia

2 ~  ΔΗΜΟΣ  ΔΥΤΙΚΗΣ  ΜΑΝΗΣ : 4  συνδυασμοί
Ο συνδυασμός του Παναγιώτη Μπασάκου στο Δήμο Δυτικής Μάνης
1~  Τον συνδυασμό "Πρώτα η Μάνη" κατέθεσε αργά το βράδυ της Κυριακής ο υποψήφιος δήμαρχος Δυτικής Μάνης Παναγιώτης Μπασάκος.
 Ακολουθούν οι υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι του συνδυασμού του κ. Μπασάκου:
 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΒΙΑΣ
Βαβαρούτσος Σταύρος του Γεωργίου, Γεωργικέας Αγγελος του Γεωργίου, Γεωργουλέα Γεωργία του Θεοδώρου, Κλείδωνα Σωτηρία του Γεωργίου, Κοζομπόλης Βασίλειος του Ιωάννη, Κομπότης Παναγιώτης του Νικολάου, Κουκούτσης Αθανάσιος του Σωτηρίου, Κουκούτσης Γεώργιος του Βασιλείου, Κουμουνδούρου Μαρία του Βασιλείου, Κουτίβας Παναγιώτης του Γεωργίου, Λούζης Παναγιώτης του Γεωργίου, Μητσέας Παναγιώτης-Λουκάς του Σταύρου, Παπαδέας Γεώργιος του Σωτηρίου.
 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΛΕΥΚΤΡΟΥ
 Βαλαβάνης Ιωάννης του Νικολάου, Γεωργουλέας Κωνσταντίνος του Παναγιώτη, Καλογερέας Σταύρος του Γεωργίου, Κατσικέας Δημήτριος του Μιχαήλ, Κορδοπάτης Δημοσθένης του Παναγιώτη, Κουλουμπέρης Σωτήριος του Παναγιώτη, Κουμεντέας Ιωάννης του Παναγιώτη, Λαγωνικάκος Σπυρίδων του Νικολάου, Λαλέας Ηλίας του Πέτρου, Μελέας Ηλίας του Πέτρου, Μοτσής Γιώργος του Κοσμά, Mullebuta Gertrude του Haas, Ορφανίδης Γρηγόριος του Νικολάου, Παπακώστα Παναγιώτα του Αδαμαντίου, Πατριαρχέας Αναστάσιος του Δημητρίου, Περδικέας Φώτιος του Παναγιώτη, Ροζακέας Παναγιώτης του Γεωργίου, Σαραντέας Ανδρέας του Ευστρατίου, Τζανέτου Παναγιώτα του Παναγιώτη, Τσουκνίκα Σοφία του Χαραλάμπους, Φαληδέα Μαρία του Κωνσταντίνου.

Ο συνδυασμός "Νέα Πνοή για τη Δυτική Μάνη" του Δημήτρη Γιαννημάρα
2~  Τον συνδυασμό "Νέα Πνοή για τη Δυτική Μάνη" κατέθεσε αργά το βράδυ της Κυριακής ο υποψήφιος δήμαρχος Δυτικής Μάνης Δημήτρης Γιαννημάρας.
Ακολουθούν αναλυτικά οι υποψήφιοι:
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΒΙΑΣ
Βαβαρούτσος Σταύρος Σωτηρίου
Κοζομπόλης Λυκούργος Γεωργίου
Κομπότη Ελένη Ευστρατίου
Κουκέας Γεώργιος Σωτηρίου
Κουμουνδούρος Γεώργιος Δημητρίου
Μητσέας Βασίλειος Παναγιώτου
Μητσέας Δημήτριος Ιωάννου
Νίκας Παναγιώτης (Μηχανικός) Θεοδώρου
Παρθενέας Γεώργιος Κωνσταντίνου
Ρούσση Μαριάννα Αναστασίου
Σκαρπαλέζου Χριστίνα Γεωργίου
Τζανετέα-Ψαρρέα Ελένη Ευαγγέλου
Τσιμικλής Γεώργιος Παναγιώτου
Φραγκούλης Ιωάννης Βασιλείου
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΛΕΥΚΤΡΟΥ
Γιαννακέα- Τσίκνα Παναγιώτα Στυλιανού
Γρηγοριάδου Σόνια Στεφάνου
Ζαχαρέας Σωτήριος Μιχαήλ
Θεοδωρακέα Γεωργία Κωνσταντίνου
Κισκήρας Χρήστος Αντωνίου
Κοτσόβολης Νίκων Γεωργίου
Κυβέλος Βασίλειος Δημητρίου
Κυβέλος Διακουμής  (Μάκης) Αλεξάνδρου
Λάιος Σταύρος Νικολάου
Lopez Guarin Carlos Eugenio Maximino
Λουρμπέας Παναγιώτης Χρήστου
Λυμπερέας Χρήστος Σωτηρίου
Μαντζουνέας Ιωάννης Σταύρου
Νικολούδη Ελισάβετ Νικολάου
Ξυδέας Ιωάννης Σωτηρίου
Πολυμενέας Μιχαήλ Παναγιώτου
Ρουμανέας Αντώνιος Γεωργίου
Ρουτζούνης Αλέξανδρος Ιωάννου
Σαραντέας Αντώνιος Παναγιώτου
Σπυρέα Σταυρούλα Πέτρου
Χαρέας Γεώργιος (Τσούας) Κυριάκου
Χιουρέας Παναγιώτης Αναστασίου
Χοντζέας Ηλίας Κωνσταντίνου
Χουχούμης Χρήστος Ευαγγέλου
Χρηστέας Ευάγγελος Δημητρίου
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΒΙΑΣ
Βούλγαρης Κωνσταντίνος Ιωάννου
Καραμανέα Μαρία Σωτηρίου
Κουκούτσης Γεώργιος Βασιλείου
Σπανέας Κωνσταντίνος Στυλιανού
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
Αποστολίδης Νικόλαος Δημητρίου
Γεννηματάς Γεώργιος Βασιλείου
Γιαννουλέα Αθηνά Γεωργίου
Κουμουτσέας Γεώργιος Χρίστου
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΩΝΟΣ
Ανδροβιτσανέα Παναγιώτα Σωτηρίου
Δραγωνέα-Παναγέα Μαρία Πέτρου
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΔΟΛΩΝ
Καντζέας Ιωάννης Κωνσταντίνου
Μπογέα Ευτυχία Σπυρίδωνος
Ραπτέας Δημήτριος Ιωάννου
Φάσσος Πέτρος Παναγιώτου
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΕΞΩΧΩΡΙΟΥ
Καλαπασέας Ευστάθιος Παναγιώτου
Κυλιντηρέα Παναγιώτα Σπυρίδωνος
Κυλιντηρέας Παναγιώτης Σταύρου
Φαληρέας Δημήτριος Παναγιώτου
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΘΑΛΑΜΩΝ
Κατσάκος Λεωνίδας Γεωργίου
Μελέας Πέτρος Ηλία
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΜΠΟΥ
Δαφνάς Αντώνιος Γεωργίου
Λυκουρέζου Δήμητρα Παναγιώτου
Πετρέας Νικόλαος Γεωργίου
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΡΔΑΜΥΛΗΣ
Λυμπερέας Κωνσταντίνος Παναγιώτου
Πετρέας Σταύρος Σπυρίδωνος
Σπυρέα Σταυρούλα-Αγγελική Βασιλείου
Χατζοπούλου Σοφία Ανδρέα
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΡΥΟΒΟΥΝΙΟΥ
Αλεξανδρέας Παναγιώτης Βασιλείου
Λιαράκου Παναγιώτα Πέτρου
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΣΤΑΝΕΑΣ
Μπιστικέας Γεώργιος Κωνσταντίνου
Ροζακέας Σωτήριος Κωνσταντίνου
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΕΝΤΡΟΥ
Γεωργικέας Παναγιώτης Σωτηρίου
Ρούσσης Χρήστος Παναγιώτου
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΛΑΓΚΑΔΑΣ
Γεωργιλάς Χαράλαμπος Πέτρου
Κισκήρας Ιωάννης Παναγιώτου
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΗΛΕΑΣ
Ανδρεάκος Γεώργιος Ευαγγέλου
Κρυπάρος Θεμιστοκλής Κωνσταντίνου
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ
Μαυροειδέα Ευσταθία Κωνσταντίνου
Μπαρμπετσέας Παναγιώτης Δημητρίου
Ορφανός Μηνάς Νικολάου
Χοντζέας Παναγιώτης Χρήστου
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΝΟΜΙΤΣΗ
Ξεροβάσιλας Βασίλειος Χρήστου
Ρουμανέας Χρήστος Γεωργίου
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΗΓΑΔΙΩΝ
Μαυροειδής Ιωάννης Παναγιώτου
Τσουλάκος Πολυζώης Δημητρίου
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΛΑΤΣΗΣ
Ανδροβιτσανέας Ιωάννης Γεωργίου
Καλατζή Χρυσούλα Χρήστου
Νικητέας Βασίλειος Γεωργίου
Παυλέας Σπυρίδων Παναγιώτου
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΡΟΑΣΤΙΟΥ
Γρηγοριάδου Σοφία Γεωργίου
Περδικέας Κυριάκος Σταύρου
Χαρέας Γεώργιος Νικολάου
Χριστοδουλέας Αλέξανδρος Γεωργίου
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΡΟΣΗΛΙΟΥ
Νικολακέας Ηλίας Παρασκευά
Σκορπιδέας Σταύρος Γεωργίου
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΥΡΓΟΥ
Κελεπούρη Μαρία Κωνσταντίνου
Πετρέας Γεώργιος Πέτρου
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΡΙΓΚΛΙΩΝ
Βεζυρέα Σάσα Παναγιώτου
Γιατράκου Ολίβια-Σταυρούλα Ιωάννου
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΑΪΔΩΝΑΣ
Παυλίδης Ανδρέας Κωνσταντίνου
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΤΑΥΡΟΠΗΓΙΟΥ
Βαβαρούτσος Γρηγόριος Σωτηρίου
Καργάκος Παναγιώτης Κωνσταντίνου
Νίκας Ηλίας Σταύρου
Τσουλάκου Άννα Νικολάου
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΩΤΗΡΙΑΝΙΚΩΝ
Καραβίτης Αθανάσιος Γεωργίου
Παπαδέας Βασίλειος Ανδρέα
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΤΡΑΧΗΛΑΣ
Αργυρέα Αθηνά Νικολάου
Μιχαλέα Ελένη Νικολάου
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΤΣΕΡΙΩΝ
Καραμανέας Σωκράτης Παναγιώτου
Μπακέας Σπυρίδων Δημητρίου Διαβάστε το άρθρο στην ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ http://www.eleftheriaonline.gr/ekloges2014/item/36747-giannimaras-ypopsifioi

Το ψηφοδέλτιο του Γιάννη Μαραμπέα για το Δήμο Δυτικής Μάνης
3~  Κατατέθηκε σήμερα στο Πρωτοδικείο Καλαμάτας το ψηφοδέλτιο του συνδυασμού "Εναλλακτική Μανιάτικη Ανανεωτική Συσπείρωση" (Ε.Μ.Α.Σ.) του υποψηφίου δημάρχου Γιάννη Μαραμπέα.
 Ακολουθουν οι υποψήφιοι:
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΒΙΑΣ
Γεωργίκου Θεοδώρα του Παναγιώτη, Κλείδωνα-Μπελίτσου Ελένη του Γεωργίου, Κοζομπόλης Χρήστος του Θεοδώρου, Κομπότης Γεώργιος του Αριστομένη, Κομπότης Γεώργιος του Γρηγορίου, Κουκής Κωνσταντίνος του Βασιλείου, Κουτίβας Παναγιώτης του Ιωάννη, Λιαράκου-Καραβίτη Ποτούλα του Γεωργίου, Νίκας Ηλίας του Νικολάου, Ραπτέας Δημήτριος του Βασιλείου.
 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΛΕΥΚΤΡΟΥ
 Γιαννακέα-Πιτσουλα Αικατερίνη του Σωτηρίου, Γιαννακέας Σταύρος του Πέτρου, Γιατράκος Γεώργιος του Παναγιώτη, Καρολεμέας Κωνσταντίνος του Λυκούργου, Κελεπούρης Μιχαήλ του Γεωργίου, Κουλουμπέρης Δημήτριος του Νικολάου, Κωνσταντινέα Αικατερίνη του Δημητρίου, Λιακόπουλος Αναστάσιος του Εμμανουήλ, Μαμαλούκος Χρήστος του Κωνσταντίνου, Μαυροειδέα Ευθυμία του Αγαθονίκου, Μουστακέας Ευστάθιος του Ευστρατίου, Μπαρμπετσέα Ευτυχία του Ιωάννη, Ξεροβάσιλα Αντωνία του Παναγιώτη, Οικονομέας Παναγιώτης του Γεωργίου, Παπαμικρουλέας Ιωάννης του Κωνσταντίνου, Πουλάκος Γεώργιος του Παναγιώτη, Προκοπέας Φώτιος του Γαβριήλ, Πτερνέας Νικόλαος του Σταύρου, Στεργίου Κωνσταντίνος του Εμμανουήλ, Τζανετέας Γεώργιος του Παναγιώτη, Φωκέας Κωνσταντίνος του Γεωργίου, Χατζηγιακούμης Ευστάθιος του Γεωργίου, Χρηστέας Γρηγόριος του Δημητρίου. Διαβάστε το άρθρο στην ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ http://www.eleftheriaonline.gr/ekloges2014/item/36700-marampeas-mani

Οι υποψήφιοι της "Λαϊκής Συσπείρωσης" στο Δήμο Δυτικής Μάνης
4 ~ Το ψηφοδέλτιο της "Λαϊκής Συσπείρωσης" κατέθεσε σήμερα στο Πρωτοδικείο Καλαμάτας ο υποψήφιος δήμαρχος Δυτικής Μάνης Παναγιώτης Κουφαλάκος.
 Οι υποψήφιοι είναι:
 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΒΙΑΣ
Βαβαρούτσου Βασιλική του Παναγιώτη  
Γιαννακέας Ευάγγελος του Παναγιώτη 
Γιαννέας Ιωάννης του Σταύρου 
Γκούζος Παναγιώτης του Ιωάννη 
Εξηνταβελώνης Γεώργιος του Σταύρου 
Κολοκοτρώνης Ιωάννης του Ηλία  
Ψαλτήρας Νικόλαος-Ηλίας του Παναγιώτη  
 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΛΕΥΚΤΡΟΥ
Γιαννέα Ελένη του Ηλία 
Λαμπρινέας Κωνσταντίνος του Χριστόφορου 
Μέντη-Ταβουλαρέα Μελπομένη του Γεωργίου 
Μπαρμπετσέα Σταυρούλα (Ηρώ) του Πέτρου 
Ξυδέας Κωνσταντίνος του Ηλία 
Ξυδέας Σταύρος του Μιχαήλ 
Παλιατσέας Ηλίας του Νικολάου 
Πατιστέα Νίκη του Λύσσανδρου 
Πατριαρχέας Παναγιώτης του Γεωργίου 
Σπανού Γεωργία του Γεωργίου 
Σπυρέα Βασιλική του Γεωργίου 
Σπυρέας Σωτήριος του Βασιλείου 
Φαϊπέας Παναγιώτης του Γεωργίου 
Χρηστέα Στέλλα του Νικολάου
 ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΚΑΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΤΟΠΙΚΩΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ
Τοπική Κοινότητα Αβίας
Κρεπαπά Θέκλα του Χαραλάμπους 
Τοπική Κοινότητα Κάμπου
Κυριακοπούλου-Παπαδέα Χαρίκλεια του Σταύρου 
Τοπική Κοινότητα Σταυροπηγίου
Σίδερης Παναγιώτης του Γεωργίου 
Τοπική Κοινότητα Εξωχωρίου
Φουντέας Παντελής του Παντελή 
Τοπική Κοινότητα Καρδαμύλης
Γιαννακέα Θεοδώρα του Αχιλλέα
Τοπική Κοινότητα Νεοχωρίου
Αβραμέα Ευαγγελία του Μιχαήλ 
Τοπική Κοινότητα Πλάτσης
Μπανάκου Νίκη του Φωτίου 
Ψευτέας Ιωάννης του Φωτίου 
Τοπική Κοινότητα Πύργου Καλαμάτας
Καμπανάρος Παναγιώτης του Αριστείδη
Τοπική Κοινότητα Προαστίου
Αθανασέα-Μάρκου Μαρία του Διαμαντή
Τοπική Κοινότητα Σαϊδόνας
Ταβουλαρέας Πέτρος του Παναγιώτη 
Τοπική Κοινότητα Τσερίων
 Καβαθέας Παναγιώτης του Σταύρου Διαβάστε το άρθρο στην ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ http://www.eleftheriaonline.gr/ekloges2014/item/36604-laiki-sypsierwsi

3~ ΔΗΜΟΣ ΝΕΣΤΩΡΟΣ  - ΠΥΛΟΥ :   4  συνδυασμοί
 Το ψηφοδέλτιο του Δημήτρη Καφαντάρη στο Δήμο Πύλου - Νέστορος
1 ~   Το συνδυασμό "Δύναμη Ελπίδας" κατέθεσε σήμερα στο Πρωτοδικείο Καλαμάτας ο υποψήφιος δήμαρχος Πύλου - Νέστορος Δημήτρης Καφαντάρης.
Ακολουθούν αναλυτικά οι υποψήφιοι:
Α. ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΟΡΩΝΗΣ
1. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ (εκλογική περιφέρεια Κορώνης)
2. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ (εκλογική περιφέρεια Κορώνης)
3. ΑΝΔΡΙΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ (εκλογική περιφέρεια Κορώνης)
4.ΒΑΣΙΛΟΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΔΑΜ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ (εκλογική περιφέρεια Κορώνης)
5. ΓΑΪΤΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ (εκλογική περιφέρεια Κορώνης)
6. ΓΑΪΤΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ (εκλογική περιφέρεια Κορώνης)
7. ΚΑΜΒΥΣΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΤΟΥ ΗΛΙΑ (εκλογική περιφέρεια Κορώνης)
8. ΛΕΥΤΑΚΗ – ΑΡΒΑΝΙΤΗ ΠΕΛΑΓΙΑ ΤΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ (εκλογική περιφέρεια Κορώνης)
9. ΜΑΡΑΝΤΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (εκλογική περιφέρεια Κορώνης)
10. ΦΡΙΜΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ (εκλογική περιφέρεια Κορώνης)
Β. ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΕΘΩΝΗΣ
1. ΚΑΡΥΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ (εκλογική περιφέρεια Μεθώνης)
2. ΠΟΛΙΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ (εκλογική περιφέρεια Μεθώνης)
3. ΡΟΥΣΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (εκλογική περιφέρεια Μεθώνης)
4. ΨΑΛΛΙΔΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (εκλογική περιφέρεια Μεθώνης)
Γ. ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΝΕΣΤΟΡΟΣ
1. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ (εκλογική περιφέρεια Νέστορος)
2. ΒΟΡΓΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ (εκλογική περιφέρεια Νέστορος)
3. ΒΕΛΙΣΣΑΡΗΣ ΗΛΙΑΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ (εκλογική περιφέρεια Νέστορος)
4 .ΓΑΪΤΑΝΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ (εκλογική περιφέρεια Νέστορος)
5. ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (εκλογική περιφέρεια Νέστορος)
6. ΔΡΑΚΑΚΗ - ΜΑΘΙΟΥ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ (ΓΙΑΝΝΑ) ΤΟΥ ΠΕΤΡΟΥ (εκλογική περιφέρεια Νέστορος)
7. ΚΑΤΣΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ (εκλογική περιφέρεια Νέστορος)
8. ΚΩΤΣΙΑΚΗ–ΜΑΘΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΑΣΩ) ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ (εκλογική περιφέρεια Νέστορος)
9. ΜΠΑΧΟΥΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (εκλογική περιφέρεια Νέστορος)
10. ΜΠΕΡΔΕΣΗ – ΚΑΡΑΜΙΧΑΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
11. ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ (εκλογική περιφέρεια Νέστορος)
12. ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΦΩΤΙΟΥ (εκλογική περιφέρεια Νέστορος) 
13. ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΛΑΜΠΡΙΝΗ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ (εκλογική περιφέρεια Νέστορος)
14. ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ (εκλογική περιφέρεια Νέστορος)
Δ. ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑ
1. ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ-ΜΑΘΙΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΤΟΥ ΦΩΤΙΟΥ (εκλογική περιφέρεια Παπαφλέσσα)
2. ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ (εκλογική περιφέρεια Παπαφλέσσα)
3. ΒΑΓΓΑΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ (εκλογική περιφέρεια Παπαφλέσσα)
Ε. ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΥΛΟΥ
1. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΛΟΠΙΔΑΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (εκλογική περιφέρεια Πύλου)
2. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΙΚΥ) ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΟΥ (εκλογική περιφέρεια Πύλου)
3. ΔΙΑΚΟΥΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ (εκλογική περιφέρεια Πύλου)
4.ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ-ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (εκλογική περιφέρεια Πύλου)
5. ΔΡΟΣΙΝΟΥ ΕΥΔΟΚΙΑ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ (εκλογική περιφέρεια Πύλου)
6. ΚΑΚΑΛΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΟΥ ΦΩΤΙΟΥ (εκλογική περιφέρεια Πύλου)
7. ΚΑΛΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (εκλογική περιφέρεια Πύλου)
8. ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ (εκλογική περιφέρεια Πύλου)
9. ΚΑΡΑΜΠΑΤΣΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ (εκλογική περιφέρεια Πύλου)
10. ΚΟΝΤΟΓΟΝΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ (εκλογική περιφέρεια Πύλου)
11. ΚΟΥΒΕΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ– ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ (εκλογική περιφέρεια Πύλου)
12. ΛΟΥΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ (εκλογική περιφέρεια Πύλου)
13. ΣΑΡΔΕΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ (εκλογική περιφέρεια Πύλου)
14. ΧΑΡΑΜΑΡΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ (εκλογική περιφέρεια Πύλου)
ΣΤ. ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΧΙΛΙΟΧΩΡΙΩΝ
1. ΔΑΡΣΑΚΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΗΛΙΑ (εκλογική περιφέρεια Χιλιοχωρίων)
2.ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ (εκλογική περιφέρεια Χιλιοχωρίων)
3. ΚΟΤΣΟΜΥΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ (εκλογική περιφέρεια Χιλιοχωρίων)
4. ΣΑΜΕΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ (εκλογική περιφέρεια Χιλιοχωρίων)
5. ΤΖIΟΓΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ (εκλογική περιφέρεια Χιλιοχωρίων)
ΙΙ. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ
Α. ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΥΛΟΥ
1.   ΓΙΑΝΝΟΥΤΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ
2. ΓΟΥΡΝΑΣ ΗΛΙΑΣ ΤΟΥ ΛΕΩΝΙΔΑ
3. ΚΑΡΥΓΙΑΝΝΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΝΑ ΤΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ
4. ΚΟΝΤΑΚΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
5. ΜΙΧΟΥ - ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΤΟΥ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
6. ΜΠΟΥΓΙΟΥΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
 Β. ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΧΩΡΑΣ
1.  ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
2.  ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
3.  ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
4. ΞΕΝΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ
5. ΠΑΠΑΕΥΘΥΜΙΟΥ – ΚΑΚΡΙΔΩΝΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
6. ΤΣΑΚΑΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
 ΙΙΙ. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΤΟΠΙΚΩΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ  & ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΤΟΠΙΚΩΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ
Α. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΚΡΙΤΟΧΩΡΙΟΥ
1. ΤΣΩΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
Β. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
1. ΚΟΛΟΚΑΘΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
2. ΠΟΥΛΑΚΙΔΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
Γ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΜΠΕΛΟΦΥΤΟΥ
1. ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ ΤΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
2. ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Δ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΒΑΣΙΛΙΤΣΙΟΥ
1. ΛΥΜΠΕΡΗ ΓΕΩΡΓΙΑ ΤΟΥ ΗΛΙΑ
2. ΛΥΜΠΕΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
3. ΜΑΡΑΝΤΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Ε. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ
1. ΜΠΑΧΟΥΜΑ ΣΩΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΤΙΜΟΘΕΟΥ
2. ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ ΤΟΥ ΜΑΡΙΝΟΥ
3. ΧΡΟΝΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
4. ΨΩΝΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
ΣΤ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΒΟΥΝΑΡΙΩΝ
1. ΖΑΦΕΙΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΤΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ  
2. ΧΡΥΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
Ζ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
1. ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
2. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ
Η. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ
 1. ΚΟΤΣΙΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ
 2.ΤΣΑΤΑΣ ΗΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
Θ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΙΚΛΑΙΝΗΣ
1. ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
2. ΝΤΕΜΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ- ΚΟΡΝΗΛΙΑ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ
3. ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
4. ΤΣΑΓΚΛΗΣ ΝΕΣΤΩΡ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
Ι. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ ΧΩΡΙΟΥ
1. ΚΟΚΚΙΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΙΑ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
1. ΔΟΥΒΡΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ
2. ΖΟΜΠΟΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
3. ΖΟΜΠΟΛΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
4. ΛΑΠΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΙΒ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΠΛΑΝΙΟΥ
1. ΓΑΛΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
2. ΤΣΟΚΑΣ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ ΤΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥ
ΙΓ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΟΜΠΩΝ
1. ΜΑΝΩΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
2. ΧΑΪΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΙΔ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΟΡΥΦΑΣΙΟΥ
1. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
2. ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
3. ΝΤΕΡΟΥ – ΜΥΛΩΝΑ ΣΒΕΤΛΑΝΑ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ 
4. ΧΡΙΣΤΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ (ΚΙΚΗ) ΤΟΥ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑ
ΙΕ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΟΡΩΝΗΣ
1. ΑΡΒΑΝΙΤΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ 
2. ΓΕΩΡΓΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΑΚΗΣ) ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
3. ΚΑΛΛΕΡΓΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ
4. ΠΑΠΑΣΑΡΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΙΣΤ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΟΥΚΟΥΝΑΡΑΣ
1. ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
2. ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΥ - ΚΑΣΤΟΡΑ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
3. ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
4.  ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΙΖ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΡΕΜΜΥΔΙΩΝ
1. ΚΑΡΚΑΤΖΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ 
2. ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
3. ΠΑΝΟΤΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
4. ΠΥΛΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
ΙΗ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΥΝΗΓΟΥ
1. ΚΟΥΡΟΥΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
2. ΤΟΜΑΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΙΘ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΛΑΧΑΝΑΔΑΣ
1. ΓΙΑΝΝΟΥΚΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ
Κ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΝΙΑΚΙΟΥ
1. ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
2. ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
ΚΑ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΡΓΕΛΙOY
1. ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ
2. ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΚΒ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΕΘΩΝΗΣ
1. ΒΑΣΙΛΑΚΗ - ΜΙΣΚΙΩΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 
2. ΚΑΖΑ – ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΗ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ
3. ΤΖΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΚΓ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΟΥ
1. ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
2. ΖΑΦΕΙΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
3. ΜΠΡΕΓΙΑΝΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΦΩΤΙΟΥ
4. ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΣΙΝΟΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΚΔ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΕΣΟΧΩΡΙΟΥ
1. ΑΣΗΜΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΚΕ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ
1. ΚΟΝΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ
2. ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ – ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΗΝΑ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
3. ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΚΣΤ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΕΤΑΞΑΔΑΣ
1. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 
2. ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΚΖ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΥΡΣΙΝΟΧΩΡΙΟΥ
1. ΚΟΣΣΥΦΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
2. ΜΗΤΡΩΣΗ – ΖΟΥΖΟΥΛΑ ΛΑΜΠΡΙΝΗ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 
 ΚΗ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΑΛΑΙΟΥ ΛΟΥΤΡΟΥ
1. ΤΖΩΡΤΖΙΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
2. ΤΖΩΡΤΖΙΝΗ ΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ
ΚΘ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑ
1. ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥ 
2. ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
Λ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΑΠΟΥΛΙΩΝ
1.  ΒΕΡΓΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
2. ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
ΛΑ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΗΔΑΣΟΥ
 1. ΖΕΡΓΙΩΤΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
2. ΚΟΥΡΕΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΖΑΧΑΡΙΑ
ΛΒ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΥΛΑΣ
1. ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΛΓ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΡΩΜΑΝΟΥ
1. ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
2. ΜΑΓΓΑΝΑ- ΔΗΜΟΥ ΚΑΛΛΙΡΟΗ (ΡΟΗ) ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
3. ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΛΔ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΟΥΛΗΝΑΡΙΟΥ
1. ΓΚΙΑΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ
2. ΚΑΡΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 
3. ΞΥΔΙΑΣ ΦΩΤΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΛΕ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΥΑΜΕΙΑΣ
1. ΜΟΥΡΔΟΥΚΟΥΤΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΛΣΤ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΦΑΛΑΝΘΗΣ
1. ΚΟΥΒΑΡΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ
2. ΚΥΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
ΛΖ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΦΛΕΣΣΙΑΔΑΣ
1. ΜΑΘΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
2. ΜΠΑΡΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΛΗ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΦΟΙΝΙΚΗΣ
1. ΜΠΑΜΠΑΛΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ
2. ΨΥΧΑΡΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ- ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
ΛΘ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΦΟΙΝΙΚΟΥΝΤΑΣ
1.  ΤΣΩΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
2. ΤΣΩΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
Μ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΧΑΝΔΡΙΝΟΥ
1. ΚΑΛΥΒΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
2. ΛΥΓΚΡΗ ΑΜΑΛΙΑ ΤΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ
3. ΛΥΡΑΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
4. ΧΟΥΝΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΜΑ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ
1. ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ  (ΚΟΥΚΟΥ) ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ
2. ΠΑΠΑΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
3. ΠΗΔΟΥΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ 
4. ΤΣΙΜΙΚΛΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΜΒ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΧΡΥΣΟΚΕΛΛΑΡΙΑΣ
1. ΓΕΩΡΓΙΚΟΥ – ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ  ΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
2. ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΤΕΛΗ
3. ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 
4. ΝΤΟΥΝΙΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ 
ΜΓ. ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΧΩΜΑΤΑΔΑΣ
1. ΚΑΡΑΓΛΑΝΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΤΟΥ ΗΛΙΑ
 2. ΚΑΡΑΜΠΑΤΣΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ

Το ψηφοδέλτιο της "Λαϊκής Συσπείρωσης" για το Δήμο Πύλου - Νέστορος
2 ~  Κατατέθηκε στο Πρωτοδικείο Καλαμάτας, όπως προβλέπεται, ο πλήρης συνδυασμός της "Λαϊκής Συσπείρωσης" για το Δήμο Πύλου - Νέστορος με επικεφαλής την καρδιολόγο Σοφία Αποστολοπούλου.
Ακολουθούν αναλυτικά τα ονόματα του ψηφοδελτίου:
Εκλογική Περιφέρεια  Κορώνης
1. Ανεστοπούλου Δήμητρα του Παναγιώτη
2. Γάλλος Θεόδωρος του Δημητρίου
3. Ματθιόπουλος Γεώργιος του Παναγιώτη
4.  Πασαγιώτης Παναγιώτης του Αχιλλέα
5. Σαρέλλας Παναγιώτης του Νικολάου
 Εκλογική Περιφέρεια  Μεθώνης
1. Βαλσαμάκη Ηρώ – Αλεξάνδρα του Δημητρίου
2. Διονυσόπουλος Βασίλειος του Παναγιώτη
3. Κισόγλου Μάρθα του Βασιλείου
4. Νάσσος Χαράλαμπος του Σταύρου
5. Παπαδόπουλος Νικόλαος του Ιωάννη
 Εκλογική Περιφέρεια  Νέστορος
1. Αντωναροπούλου Βασιλική του Διονυσίου
2. Αποστολόπουλος Βασίλειος του Ιωάννη
3. Αρβανίτης Σταμάτιος του Γεωργίου
4. Δημόπουλος Αναστάσιος του Ιωάννη
5. Λέλος Αλέξανδρος του Χρήστου
6. Μιχαηλίδου Τατιάνα του Σάββα
7. Στασινοπούλου Δήμητρα του Δημητρίου
 Εκλογική Περιφέρεια  Παπαφλέσσα
1. Κατσιγιάννης Γεώργιος του Πέτρου
2. Κυριακόπουλος Ιωάννης του Χρήστου
3. Κωστόπουλος Αναστάσιος του Ηρακλή
 Εκλογική Περιφέρεια  Πύλου
1. Αντωνόπουλος Δημήτριος του Αθανασίου
2. Καλογεροπούλου Κωνσταντίνα του
3. Καράμπελα Δόμνα του Θεοδώρου
4. Κατσάς Αθανάσιος του Βασιλείου
5. Κούβελα Αθηνά του Κωνσταντίνου
6. Μαντογιάννης Κωνσταντίνος του Γεωργίου
7. Μαυροειδής (Μαυρέας) Γεώργιος του Βασιλείου
8. Πανοσκάλτσης Δημήτριος του Γεωργίου
9. Φραγκάκης Δημήτριος του Κωνσταντίνου
10. Χρονοπούλου Ιωάννα του Γεωργίου
 Εκλογική Περιφέρεια  Χιλιοχωρίων
1. Αποστολόπουλος Κωνσταντίνος του Ηλία
2. Αρβανίτης Σταύρος του Κωνσταντίνου
3. Θερριός Βασίλειος του Αθανασίου
4. Καλλιανιώτη Σταυρούλα του Ιωάννη
5. Καραμπάτσος Γεώργιος του Πέτρου
 Δημοτική Κοινότητα Πύλου
1. Κακόγιαννος Γεώργιος του Ιωάννη
2. Κωνσταντοπούλου Νικολέτα του Ευαγγέλου
3. Μπαλοδήμας Αθανάσιος του Γεωργίου
 Τοπική Κοινότητα Ακριτοχωρίου
1. Τσώνης Ζαχαρίας του Ανδρέα
Τοπική Κοινότητα Αμπελοφύτου
1. Δημόπουλος Δήμος του Ιωάννη
Τοπική Κοινότητα Βασιλιτσίου
1. Χριστοπούλου Μαργαρίτα του Νικολάου
Τοπική Κοινότητα Γλυφάδας
1. Βασιλόπουλος Σπήλιος του Αναστασίου
Τοπική Κοινότητα Ικλαίνης
1. Σταθοπούλου Παναγιώτα του Αριστομένη
2. Σαΐνης Παναγιώτης του Αλεξάνδρου
Τοπική Κοινότητα Καινούργιου Χωρίου
1. Φουντωτός Σωτήριος του Γεωργίου
Τοπική Κοινότητα Καλλιθέας
1. Μοδέστος Κάρλος του Παναγιώτη
Τοπική Κοινότητα Κόμπων
1. Αρβανίτης Γεώργιος του Παναγιώτη
Τοπική Κοινότητα Κορυφασίου
1. Αλεξόπουλος Θεόδωρος του Χαραλάμπου
2. Μπουσδούκας Παναγιώτης του Διονυσίου
Τοπική Κοινότητα Κουκκουνάρας
1. Ηλιόπουλος Θεόδωρος του Αθανασίου
Τοπική Κοινότητα Κρεμμυδίων
1. Ξυνός Γεώργιος του Χρήστου
Τοπική Κοινότητα Λαχανάδας
1. Γάλλος Φώτιος του Νικολάου
Τοπική Κοινότητα Μεθώνης
1. Διονυσοπούλου – Σακριστάν Στέλλα του Βασιλείου
2. Πανόπουλος Νικόλαος του Γεωργίου
3. Φουντωτού Σοφία του Αναστασίου
Τοπική Κοινότητα Μεσοχωρίου
1. Χρονόπουλος Θεόδωρος του Παναγιώτη
Τοπική Κοινότητα Πηδάσου
1. Κουρέτας Δημήτριος του Αθανασίου
Τοπική Κοινότητα Πύλας
1. Ηλιοπούλου Αναστασία του Αθανασίου
Τοπική Κοινότητα Σουληναρίου
1. Αποστολόπουλος Παναγιώτης του Κωνσταντίνου
2. Στασινόπουλος Στασινός του Αθανασίου
Τοπική Κοινότητα Φοινικούντος
1. Κοντομανωλόπουλος Παναγιώτης του Ηλία
Τοπική Κοινότητα Χανδρινού
1. Καραμάνη Ελένη του Αλεξάνδρου
2. Καραμπάτσος Ευστάθιος του Ηλία
3. Κολοκάθη Βασιλική του Ιωάννη
4. Ραδιώτης Αθανάσιος του Αλεξάνδρου
Τοπική Κοινότητα Χωματάδας
1. Καραμπάτσος Παναγιώτης του Παύλου

Ο συνδυασμός του Νίκου Καραμπάτσου στο Δήμο Πύλου - Νέστορος
 3 ~  Το ψηφοδέλτιο του συνδυασμού "Ενωτική Συνεργασία - Πρωτοβουλία Ανάπτυξης" (Ε.ΣΥ. ΠΡΩΤ.Α.) κατέθεσε την Κυριακή ο υποψήφιος δήμαρχος Πύλου - Νέστορος Νίκος Καραμπάτσος.
 Ο συνδυασμός έχει ως εξής:
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΑΡΑΜΠΑΤΣΟΣ ΤΟΥ ΤΡΥΦΩΝΑ,   ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΠΥΛΟΥ  ΝΕΣΤΟΡΟΣ.
 Α) ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΟΡΩΝΗΣ
ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ του  ΦΩΤΙΟΥ
ΓΩΓΟΥ  ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του  ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΖΟΥΖΟΥΝΗΣ  ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του  ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ του  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΜΟΥΡΔΟΥΚΟΥΤΑΣ  ΑΝΔΡΕΑΣ του  ΦΩΤΙΟΥ
ΜΟΥΤΖΟΥΡΗΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του  ΦΩΤΙΟΥ
ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΥ  ΜΑΡΙΑ του  ΠΑΝΤΕΛΗ
ΤΣΙΜΙΚΛΗ  ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ του  ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΦΩΤΕΙΝΑΚΗΣ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του  ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΕΘΩΝΗΣ
ΚΟΛΟΝΤΟΥΡΟΥ  ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του  ΗΛΙΑ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ  ΧΡΗΣΤΟΣ του  ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
ΜΑΡΚΑΚΗΣ  ΣΠΥΡΙΔΩΝ του  ΙΩΑΝΝΗ
ΜΙΧΑΗΛ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΣΙΨΑΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του  ΓΕΩΡΓΙΟΥ
 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΝΕΣΤΟΡΟΣ
ΑΔΡΑΚΤΑΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ του  ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ
ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ του  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΖΑΙΜΗ  ΓΕΩΡΓΙΑ του  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ του  ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ  ΟΛΓΑ του  ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΛΑΜΠΙΡΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ του  ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του  ΑΝΤΩΝΙΟΥ
ΤΣΟΡΩΝΗΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
ΦΟΥΡΤΟΥΝΗΣ  ΦΩΤΙΟΣ του  ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΧΡΙΣΤΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟΣ  ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ
 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑ
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ  ΛΕΩΝΙΔΑΣ του  ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΓΑΙΤΑΝΗΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του  ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΥΛΟΥ
ΓΡΗΓΟΡΟΠΟΥΛΟΥ  ΖΩΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΚΑΡΑΜΠΑΤΣΟΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του  ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ  του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΠΑΝΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του  ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ  ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ  του ΜΙΛΤΙΑΔΗ
ΣΑΡΡΗΣ  ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
ΤΖΑΝΕΤΕΑ  ΣΟΦΙΑ του  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΤΣΙΡΜΠΑΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΤΣΟΠΕΛΑ  ΜΑΡΙΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΧΙΛΙΟΧΩΡΙΩΝ
ΚΑΡΛΗΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΠΑΓΑΝΗΣ  ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ  ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΠΟΥΛΟΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
 Β) ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ
ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΥΛΟΥ 
ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ  ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΚΑΛΔΗΣ  ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΚΑΡΑΜΠΑΤΣΟΥ  ΕΛΙΣΑΒΕΤ-ΕΙΡΗΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΚΟΥΒΕΛΑΣ  ΗΛΙΑΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΠΑΝΤΕΛΟΠΟΥΛΟΥ  ΑΝΤΩΝΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
 ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΧΩΡΑΣ 
ΑΔΡΑΚΤΑ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ (ΤΑΓΚΑΛΟΣ)
ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΣΒΑΡΝΑΣ  ΧΡΗΣΤΟΣ του ΠΕΡΙΚΛΗ
 Γ) ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ  ΤΟΠΙΚΟΙ  ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΚΑΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ   ΤΟΠΙΚΩΝ  ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
ΜΠΛΟΥΓΟΥΡΑΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΜΠΕΛΟΦΥΤΟΥ
ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ του  ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΞΙΑΡΧΟΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ του  ΓΕΩΡΓΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΒΑΣΙΛΙΤΣΙΟΥ
ΜΠΙΖΟΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΣΟΥΜΑ  ΝΑΥΣΙΚΑ  του ΧΡΗΣΤΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ
ΓΕΩΡΓΙΤΣΟΠΟΥΛΟΥ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του  ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΓΙΑΝΝΑΡΗΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΖΑΡΚΑΔΗΣ  ΘΕΟΦΑΝΗΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΒΟΥΝΑΡΙΩΝ
ΜΠΟΥΡΝΙΑΣ   ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ
ΓΑΛΛΟΣ  ΑΔΑΜ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΚΑΡΥΓΙΑΝΝΗΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ
ΤΟΜΑΡΑΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΨΥΧΑΡΗΣ  ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΗΛΙΑ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΙΚΛΑΙΝΑΣ
ΑΣΗΜΙΝΑΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΜΙΧΑΗΛ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ ΧΩΡΙΟΥ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΖΟΜΠΟΛΑΣ  ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ
ΚΟΜΕΣΣΑΡΙΟΥ  ΜΑΡΙΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΠΛΑΝΙΟΥ
ΝΤΟΚΟΛΑΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΤΣΟΚΑΣ  ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΟΜΠΩΝ
ΤΣΙΦΤΣΗΣ  ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ  του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΟΡΥΦΑΣΙΟΥ
ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ  ΕΥΓΕΝΙΑ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ
ΜΥΛΩΝΑΣ  ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ (ΚΑΚΑΚΗΣ)
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΟΡΩΝΗΣ
ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΛΕΥΤΑΚΗΣ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΜΙΧΟΣ  ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΟΥΚΟΥΝΑΡΑΣ
ΖΩΝΤΑΝΟΣ  ΜΙΧΑΗΛ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΗΛΙΟΠΟΥΛΙΟΣ  ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΚΑΓΙΑΝΑΣ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΡΕΜΜΥΔΙΩΝ
ΔΕΜΠΕΓΙΩΤΗΣ  ΛΕΩΝΙΔΑΣ του ΦΩΤΙΟΥ
ΤΣΕΚΑΣ  ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΥΝΗΓΟΥ
ΔΙΑΚΟΥΜΗΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΝΔΡΕΑ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΛΑΧΑΝΑΔΑΣ
ΣΑΜΑΡΑ  ΧΡΥΣΣΑ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΡΓΕΛΙΟΥ
ΤΑΓΑΡΗ ΜΑΡΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΕΘΩΝΗΣ
ΚΩΝΣΤΑ  ΣΕΛΗΝΗ-ΕΛΙΣΑΒΕΤ του ΦΩΚΙΩΝΑ
ΣΑΡΑΤΣΙΩΤΗΣ  ΦΩΤΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ
ΒΑΓΓΑΛΗΣ  ΠΕΤΡΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ  ΓΕΩΡΓΙΑ του ΣΑΡΑΝΤΟΥ
ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ  ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΕΤΑΞΑΔΑΣ
ΜΑΓΓΑΝΑΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΛΕΩΝΙΔΑ
ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΣ  ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΟΥ
ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΔΟΥΝΙΑ  ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ  ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΕΣΟΧΩΡΙΟΥ
ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΗΛΙΑ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΥΡΣΙΝΟΧΩΡΙΟΥ
ΚΑΤΣΑΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΚΥΡΙΑΚΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΑΠΟΥΛΙΩΝ
ΑΣΗΜΑΚΗΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΗΔΑΣΟΥ
ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ  ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
ΚΟΥΡΕΤΑΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΓΓΕΛΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΥΛΑΣ
ΚΑΤΣΟΥΛΗΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
ΤΡΙΠΥΛΑΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΟΥΛΗΝΑΡΙΟΥ
ΞΥΔΙΑΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΡΟΥΜΠΟΣ  ΧΡΗΣΤΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΥΑΜΕΙΑΣ
ΜΠΛΑΝΑΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΦΑΛΑΝΘΗΣ
ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ  ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΦΟΙΝΙΚΟΥΝΤΑΣ
ΜΑΥΡΙΤΣΑΚΗΣ  ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΜΙΧΑΗΛ  ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ  ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ
ΣΙΨΑ  ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ
ΛΙΓΟΥΔΙΣΤΙΑΝΟΣ  ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ  του ΣΥΜΕΩΝ
ΜΟΥΡΔΟΥΚΟΥΤΑΣ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΧΑΝΔΡΙΝΟΥ
ΛΙΓΚΡΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
ΣΑΡΡΗ  ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΧΡΥΣΟΚΕΛΛΑΡΙΑΣ
ΜΑΡΚΑΚΗΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΝΔΡΕΑ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΧΩΜΑΤΑΔΑΣ
ΚΑΡΑΜΠΑΤΣΟΥ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ-ΜΑΡΙΑ  του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΛΕΚΚΑ  ΙΩΑΝΝΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ  ΟΛΓΑ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ Διαβάστε το άρθρο στην ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ http://www.eleftheriaonline.gr/ekloges2014/item/36731-karampatsos-pylos
Διαβάστε το άρθρο στην ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ http://www.eleftheriaonline.gr/ekloges2014/item/36682-apostolopoulou-pylos

Το ψηφοδέλτιο του Ηλία Κανάκη στο Δήμο Πύλου - Νέστορος
4  ~  Το ψηφοδέλτιο του συνδυασμού "Κοινωνία σε Κίνηση - Ανεξάρτητοι Κίνηση Δημοτών Πύλου - Νέστορος" κατέθεσε το βράδυ της Κυριακής ο υποψήφιος δήμαρχος Πύλου - Νέστορος Ηλίας Κανάκης.
 Ακολουθούν τα ονόματα των υποψηφίων: 
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΟΡΩΝΗΣ
1. ΜΑΡΑΝΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
2. ΜΠΛΑΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
3. ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ
4. ΤΣΑΠΟΓΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
5. ΤΣΩΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
6. ΧΑΡΙΤΟΣ ΜΑΡΚΟΣ ΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ   
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΜΕΘΩΝΗΣ
1. ΑΡΓΥΡΙΑΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
2. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΝΑ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
3. ΖΕΡΓΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
4. ΚΑΡΑΓΛΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
5. ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ
6. ΨΥΧΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΦΩΤΙΟΥ 
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΝΕΣΤΟΡΟΣ
1. ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ
2. ΓΑΙΤΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
3. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
4. ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ  ΤΟΥ  ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ                (ΜΑΛΤΕΖΟΣ)
5. ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
6. ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
7. ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ (ΠΑΡΙΣ) ΤΟΥ ΦΩΤΙΟΥ
8. ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΣ ΘΩΜΑΣ ΤΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ
9. ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΜΙΛΤΙΑΔΗ
10. ΡΟΥΣΟΠΟΥΛΟΥ  ΓΕΩΡΓΙΑ  ΤΟΥ ΤΡΥΦΩΝΟΣ 
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑ
1. ΚΑΡΑΜΠΕΛΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
2. ΧΡΟΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
3. ΨΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ 
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΥΛΟΥ
1. ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΗΣ ΦΩΤΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
2. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ
3. ΖΟΜΠΟΛΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ
4. ΚΑΣΤΟΡΑΣ ΑΡΓΥΡΙΟΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
5. ΚΑΣΤΟΥΜΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ- ΜΑΡΙΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
6. ΚΟΝΤΟΓΟΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ
7. ΚΟΤΣΕΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
8. ΛΕΒΕΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
9. ΜΠΑΛΑΦΟΥΤΗ ΑΝΘΗ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
10. ΜΠΑΛΑΦΟΥΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
11. ΜΠΕΛΛΑ ΟΛΓΑ ΤΟΥ ΣΤΕΡΓΙΟΥ
12. ΜΠΟΥΝΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΝΕΙΛΟΥ
13. ΦΟΥΡΤΟΥΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ  ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
14. ΨΩΝΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ 
 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΧΙΛΙΟΧΩΡΙΩΝ
1. ΚΑΓΙΑΝΑ ΓΕΩΡΓΙΑ ΤΟΥ ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΥ
2. ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
3. ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 
4. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
5. ΤΖΙΦΑΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ
ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΥΛΟΥ
1. ΒΕΡΓΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
2. ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ (ΚΑΡΑΝΤΑΝΗ) ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
3. ΚΑΡΙΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
4. ΚΟΥΤΡΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
5. ΣΤΑΜΟΥ  ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΑ (ΚΟΥΛΑ) ΤΟΥ  ΧΡΗΣΤΟΥ 
ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΧΩΡΑΣ
1. ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
2. ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΥ –ΜΕΝΕΓΟΥ  ΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
3. ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΤΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΗ
4. ΠΛΑΓΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
5. ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 
ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΤΟΠΙΚΩΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
      1.       ΚΑΛΥΒΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ 
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΒΑΣΙΛΙΤΣΙΟΥ
1. ΓΑΙΤΑΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ
2. ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
3. ΜΑΡΑΝΤΟΣ ΗΛΙΑΣ  ΤΟΥ ΦΩΤΙΟΥ 
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ
1. ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
2. ΚΑΝΑΒΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 
3. ΣΤΑΘΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ ΤΟΥ  ΛΥΣΣΑΝΔΡΟΥ
4. ΨΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ  ΓΕΩΡΓΙΟΥ                               
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
1. ΛΕΒΕΝΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΠΛΑΤΩΝ
2. ΤΣΑΚΑΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ
1. ΓΑΛΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΤΟΥ ΑΔΑΜ
2. ΨΥΧΑΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΤΟΥ ΦΩΤΙΟΥ 
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΙΚΛΑΙΝΗΣ
1. ΡΕΚΟΥΤΗ ΑΝΘΟΥΛΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
2. ΣΚΟΚΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΤΟΥ  ΜΗΤΡΟΥ 
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ ΧΩΡΙΟΥ
1. ΚΟΤΣΟΒΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ 
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
1. ΚΟΤΣΕΛΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
2. ΛΙΓΓΡΗΣ ΦΩΤΙΟΣ ΤΟΥ  ΓΕΩΡΓΙΟΥ 
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΟΡΥΦΑΣΙΟΥ
1. ΑΡΑΟΥΖΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ
2. ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ ΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
3. ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΤΟΥ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ 
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΟΡΩΝΗΣ
1. ΓΙΑΝΝΑΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
2. ΚΑΛΛΕΡΓΗΣ   ΜΙΧΑΗΛ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ 
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΡΕΜΜΥΔΙΩΝ
1. ΤΖΙΦΑ ΓΕΩΡΓΙΑ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
2. ΤΣΟΠΕΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ 
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΥΝΗΓΟΥ
1. ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
2. ΚΟΥΡΕΜΠΑΝΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ 
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΛΑΧΑΝΑΔΑΣ
 1. ΜΑΣΑΡΕΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ 
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΝΙΑΚΙΟΥ
1.ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ 
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΕΘΩΝΗΣ
1. ΔΗΛΕΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
2. ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
3. ΜΙΧΑΗΛ ΛΟΥΚΙΑ ΤΟΥ ΑΡΜΑΝ
4. ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΕΣΟΧΩΡΙΟΥ
1. ΤΣΕΛΙΚΑΚΟΣ  ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
2. ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΗΛΙΑ  
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ
1. ΜΑΘΙΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ
2. ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ 
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΕΤΑΞΑΔΑΣ
1. ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΥ
2. ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ 
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΥΡΣΙΝΟΧΩΡΙΟΥ
1. ΚΑΤΣΑΣ ΗΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΑΛΑΙΟΥ ΛΟΥΤΡΟΥ
1. ΚΟΣΜΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΠΕΤΡΟΥ  
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑ
1. ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ   ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΗ 
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΑΠΟΥΛΙΩΝ
1. ΑΛΗΧΟΝΤΖΙΩΤΗΣ ΝΑΠΟΛΕΩΝ ΤΟΥ  ΓΕΩΡΓΙΟΥ 
2. ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ  ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΠΗΔΑΣΟΥ
1. ΚΟΥΡΕΤΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ –ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ  ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
2. ΠΑΠΑΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ 
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΠΥΛΑΣ
1. ΣΑΡΡΗΣ ΗΛΙΑΣ ΤΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ 
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ  ΣΟΥΛΗΝΑΡΙΟΥ
1. ΣΤΑΜΟΥ  ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΙΚΥ) ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ 
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΥΑΜΕΙΑΣ
1. ΣΑΡΔΕΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ 
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΦΟΙΝΙΚΗΣ
 1.ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
2.ΖΕΡΓΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ                       
ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΦΟΙΝΙΚΟΥΝΤΑΣ
1. ΚΟΤΣΙΡΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
2. ΤΟΜΑΡΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ
1. ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ ΤΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ
2. ΤΟΜΑΡΑΣ ΠΕΤΡΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΧΡΥΣΟΚΕΛΛΑΡΙΑΣ
1. ΜΠΑΜΠΟΥΣΟΥΡΑ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
 ΤΟΠΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΧΩΜΑΤΑΔΑΣ
1. ΚΟΥΤΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ Διαβάστε το άρθρο στην ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ http://www.eleftheriaonline.gr/ekloges2014/item/36719-kanakis-pylos


4 ~ ΔΗΜΟΣ  ΤΡΥΦΥΛΙΑΣ  :  4  συνδυασμοί
Το ψηφοδέλτιο του Παναγιώτη Κατσίβελα για το Δήμο Τριφυλίας
1 ~ Το ψηφοδέλτιο του συνδυασμού "Τριφυλία Ξεκινάμε" του υποψηφίου δημάρχου Τριφυλίας Παναγιώτη Κατσιβέλα κατατέθηκε το βράδυ της Κυριακής στο Πρωτοδικείο. Διαβάστε το άρθρο στην ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ http://www.eleftheriaonline.gr/ekloges2014/item/36720-katsivelas-trifylia

Ο συνδυασμός του Στάθη Ανδρινόπουλου για το Δήμο Τριφυλίας
2 ~ Στο Πρωτοδικείο Κυπαρισσίας κατατέθηκε το ψηφοδέλτιο του συνδυασμού "Η Τριφυλία ΑλλάΖΕΙ" του υποψηφίου δημάρχου Τριφυλίας Ευστάθιου Ανδρινόπουλου.
Ακολουθούν αναλυτικά οι υποψήφιοι:
Α. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΕΤΟΥ
(υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι)
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη
ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Ηλία
ΡΕΜΠΕΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Βασιλείου
ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κυριάκος
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΥΛΩΝΟΣ
(υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι)
ΓΑΛΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
ΛΙΑΚΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Δημητρίου
ΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ του Νικολάου
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ
(υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι)
ΑΡΓΥΡΗ -  ΚΟΥΒΕΛΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΜΠΕΤΥ) του Ιωάννη
ΓΚΛΙΑΤΑ ΙΩΑΝΝΑ του Κωνσταντίνου
ΓΟΥΡΔΟΥΒΕΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Φωκίωνος
ΚΑΜΠΥΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη
ΚΟΥΝΑΒΗΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ του Άγγελου
ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΛΛΙΝΙΚΟΣ (ΑΚΗΣ) του Σωτηρίου
ΛΑΠΠΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Θεοδώρου
ΛΙΤΣΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Θεοδώρου
ΜΑΘΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Κωνσταντίνου
ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Γεωργίου
ΠΟΛΙΤΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Δημητρίου
ΣΚΙΑΔΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ελευθερίου
ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του Φωτίου
ΦΕΙΔΑ – ΧΗΝΑΡΗ Ελένη του Δημοσθένη
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ
(υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι)
ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Γεωργίου
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ηλία
ΓΚΡΙΤΖΑΛΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Σταματίου
ΔΙΠΛΟΥ –ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑ του Νικολάου
ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Γεωργίου
ΘΑΝΑΣΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ευσταθίου
ΚΟΣΜΟΠΟΥΛΟΥ– ΚΡΙΘΗ ΝΙΚΟΛΙΤΣΑ (ΝΙΚΗ) του Δημητρίου
ΚΟΥΤΣΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Παναγιώτη
ΜΠΑΚΟΥΡΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Γεωργίου
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γρηγορίου
ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ του Βασιλείου
ΠΛΕΤΣΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Παναγιώτη
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΤΡΙΠΥΛΗΣ
(υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι)
ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ευσταθίου
ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Παναγιώτη
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ
(υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι)
ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του Γεωργίου
ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη
ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
ΓΡΙΒΟΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Παναγιώτη
ΚΑΥΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Άγγελου
ΛΥΚΟΥΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αναστασίου
ΜΕΝΕΓΑΤΟΥ ΙΟΥΛΙΑ του Κωνσταντίνου
ΣΑΚΚΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου
ΣΟΥΡΕΤΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ του Χρήστου
ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κυριάκου
ΣΤΕΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Διονυσίου
 Β. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ
ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ
(υποψήφιοι σύμβουλοι δημοτικής κοινότητας)
ΑΒΔΙΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αντωνίου
ΑΝΔΡΙΝΟΠΟΥΛΟΥ - ΚΑΜΠΥΛΗ Μαγδαληνή του Νικολάου
ΑΝΔΡΩΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Παναγιώτη
ΒΕΛΗΣΣΑΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Νικολάου
ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΧΩΡΑΪΤΗ  του Αντωνίου
ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ
(υποψήφιοι σύμβουλοι δημοτικής κοινότητας)
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Ηλία
ΓΚΟΥΝΤΟΥΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Βασιλείου
ΔΗΜΗΤΡΑΚΑΚΗΣ (ΜΑΤΖΑΒΑΚΟΣ) ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ηλία
ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΣΩΤΗΡΙΑ (ΡΟΥΛΑ) του Σωτηρίου
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ – ΔΡΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΙΡΗ) του Γεωργίου
ΠΛΕΤΣΑΣ ΔΗΜΟΣ του Παναγιώτη
ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ
(υποψήφιοι σύμβουλοι δημοτικής κοινότητας)
ΜΑΡΚΟΥΛΙΑ ΣΩΤΗΡΙΑ (ΡΟΥΛΑ) του Γεωργίου
ΜΙΧΑΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ (ΣΠΥΡΟΣ) του Κωνσταντίνου
ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Σωτηρίου
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του Γεωργίου
ΤΣΙΦΛΙΔΗ ΑΝΝΑ του Θεοφύλακτου
 Γ. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ή ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΤΟΠΙΚΩΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ
Τοπική Κοινότητα Αγαλιανής (εκλ. Περιφερ. Αυλώνος)
(υποψήφιοι εκπρόσωποι τοπικής κοινότητας)
ΦΡΑΓΚΟΥΛΙΑ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ του Βασιλείου
Τοπική Κοινότητα Αγριλιάς (εκλ. Περιφέρεια Αετού)
(υποψήφιοι εκπρόσωποι τοπικής κοινότητας)
ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Νικολάου
ΔΡΙΜΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Πέτρου
Τοπική Κοινότητα Αετού (εκλ. Περιφέρεια Αετού)
(υποψήφιοι σύμβουλοι τοπικής κοινότητας)
ΚΩΤΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Αλεξίου
ΛΟΝΤΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Γεωργίου
ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ του Δημητρίου
Τοπική Κοινότητα Αρμενιών (εκλ. Περιφέρεια Κυπαρισσίας)
(υποψήφιοι σύμβουλοι τοπικής κοινότητας)
ΓΚΟΤΣΗ ΜΑΡΙΑ – ΘΕΟΔΩΡΑ του Παναγιώτη
ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Ιωάννη
ΨΙΛΟΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ηλία
Τοπική Κοινότητα Αρτικίου (εκλ. Περιφέρεια Αετού)
(υποψήφιοι εκπρόσωποι τοπικής κοινότητας)
ΔΙΑΚΟΥΜΗΣ ΗΛΙΑΣ του Κωνσταντίνου
ΤΟΜΑΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ελευθερίου
Τοπική Κοινότητα Αυλώνος (εκλ. Περιφέρεια Αυλώνος)
(υποψήφιοι εκπρόσωποι τοπικής κοινότητας)
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αριστείδη
Τοπική Κοινότητα Βάλτας (εκλ. Περιφέρεια Γαργαλιάνων)
(υποψήφιοι εκπρόσωποι τοπικής κοινότητας)
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ του Σπυρίδωνα
ΚΟΝΤΟΣ ΦΩΤΙΟΣ του Παναγιώτη
Τοπική Κοινότητα Βανάδας (εκλ. περιφέρεια Αυλώνας)
(υποψήφιοι εκπρόσωποι τοπικής κοινότητας)
ΛΙΒΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Διονυσίου
Τοπική Κοινότητα Βρυσών (εκλ. περιφέρεια Κυπαρισσίας)
(υποψήφιοι εκπρόσωποι τοπικής κοινότητας)
ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Ιωάννη
ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ του Αναστασίου
Τοπική Κοινότητα Γλυκορριζίου (εκλ. περιφέρεια Αετού)
(υποψήφιοι εκπρόσωποι τοπικής κοινότητας)
ΜΠΑΛΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παναγιώτη
Τοπική Κοινότητα Ελαίας (εκλ. περιφέρεια Αυλώνας)
(υποψήφιοι εκπρόσωποι τοπικής κοινότητας)
ΤΣΙΟΤΣΙΟΣ ΖΩΗΣ του Σωκράτη
Τοπική κοινότητα Εξοχικού (εκλ. περιφέρεια Φιλιατρών)
(υποψήφιοι εκπρόσωποι τοπικής κοινότητας)
ΣΤΑΘΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Βασιλείου
Τοπική κοινότητα Καλιτσαίνης (εκλ. περιφέρεια Αυλώνας)
(υποψήφιοι εκπρόσωποι τοπικής κοινότητας)
(Κανένας υποψήφιος)
Τοπική κοινότητα Καλογερεσίου (εκλ. περιφέρεια Τριπύλης)
(υποψήφιοι εκπρόσωποι τοπικής κοινότητας)
ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Δημητρίου
Τοπική κοινότητα Καλού Νερού (εκλ. περιφ. Αυλώνος)
(υποψήφιοι σύμβουλοι τοπικής κοινότητας)
ΚΟΡΚΟΛΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Νικολάου
ΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ του Κωνσταντίνου
ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Μιχαήλ
Τοπική κοινότητα Καμαρίου (εκλ. περιφ. Αετού)
(υποψήφιοι εκπρόσωποι τοπικής κοινότητας)
(κανένας υποψήφιος)
Τοπική Κοινότητα Καρυών (εκλ. περιφ. Αυλώνος)
(υποψήφιοι εκπρόσωποι τοπικής κοινότητας)
ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη
Τοπική κοινότητα Κεφαλόβρυσης (εκ. περιφ. Αετού)
(υποψήφιοι εκπρόσωποι τοπικής κοινότητας)
ΓΚΟΓΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Λυκούργου
ΤΑΣΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Παναγιώτη
Τοπική Κοινότητα Κοπανακίου (εκλ. περιφέρεια Αετού) 
(υποψήφιοι σύμβουλοι τοπικής κοινότητας)
ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Πέτρου
ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ του Αντωνίου
ΠΑΝΑΓΟΥΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Κωνσταντίνου
ΠΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Παναγιώτη
Τοπική Κοινότητα Λεύκης (εκλ. περιφέρεια Γαργαλιάνων)
(υποψήφιοι εκπρόσωποι τοπικής κοινότητας)
ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παναγιώτη
ΚΑΡΑΧΟΥΝΤΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ευθυμίου
Τοπική Κοινότητα Λυκουδεσίου (εκλ. περιφέρεια Τριπύλης)
(υποψήφιοι εκπρόσωποι τοπικής κοινότητας)
ΓΚΑΦΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Σπυρίδωνα
Τοπική Κοινότητα Μαραθοπόλεως (εκλ. περιφέρεια Γαργαλιάνων)
(υποψήφιοι σύμβουλοι τοπικής κοινότητας)
ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Γεωργίου
ΞΕΝΟΥ ΕΛΕΝΗ του Κωνσταντίνου
ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ευστρατίου
ΠΟΛΙΤΗΣ ΑΡΓΥΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου
Τοπική Κοινότητα Μοναστηρίου (εκλ. περιφέρεια Αετού)
(υποψήφιοι εκπρόσωποι τοπικής κοινότητας)
ΒΑΡΔΑΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Στέφανου
ΣΧΟΙΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Παντελή
Τοπική Κοινότητα Μουζακίου (εκλ. περιφέρεια Γαργαλιάνων)
(υποψήφιοι σύμβουλοι τοπικής κοινότητας)
ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΑ του Σπυρίδωνα
ΛΙΤΣΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Θεοδώρου
ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ-ΣΤΥΛΙΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ του Γεωργίου
ΣΤΥΛΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ του Γεωργίου
Τοπική Κοινότητα Μουριατάδας (εκλ. περιφέρεια Κυπαρισσίας)
(υποψήφιοι εκπρόσωποι τοπικής κοινότητας)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου
Τοπική Κοινότητα Ξηροκάμπου (εκλ. περιφέρεια Κυπαρισσίας)
(υποψήφιοι εκπρόσωποι τοπικής κοινότητας)
ΦΙΤΣΩΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη
Τοπική Κοινότητα Περδικονερίου (εκλ. περιφέρεια Κυπαρισσίας)
(υποψήφιοι εκπρόσωποι τοπικής κοινότητας)
ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου
ΦΟΥΝΤΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Νικολάου
Τοπική Κοινότητα Πλατανίων (εκλ. περιφέρεια Αυλώνος)
(υποψήφιοι εκπρόσωποι τοπικής κοινότητας)
ΛΥΠΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Θεμιστοκλή
Τοπική Κοινότητα Πλάτης (εκλ. περιφέρεια Φιλιατρών)
(υποψήφιοι εκπρόσωποι τοπικής κοινότητας)
ΚΥΡΙΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Τοπική Κοινότητα Πολυθέας (εκλ. περιφέρεια Αετού)
(υποψήφιοι εκπρόσωποι τοπικής κοινότητας)
ΚΩΣΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΟΘΩΝΑΣ του Βασιλείου
Τοπική Κοινότητα Πύργου (εκλ. περιφέρεια Γαργαλιάνων)
(υποψήφιοι σύμβουλοι τοπικής κοινότητας)
ΓΑΛΑΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Δημητρίου
ΖΟΜΠΟΛΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του Παύλου
ΚΑΤΣΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου
ΤΣΩΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Φίλιππα
Τοπική Κοινότητα Ραπτόπουλου (εκλ. περιφέρεια Τριπύλης)
(υποψήφιοι εκπρόσωποι τοπικής κοινότητας)
ΣΠΑΛΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του Θεοδώρου
Τοπική Κοινότητα Ραχών (εκλ. περιφέρεια Κυπαρισσίας)
(υποψήφιοι εκπρόσωποι τοπικής κοινότητας)
ΚΑΤΣΑΡΓΥΡΗ – ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ  ΔΙΟΝΥΣΙΑ του Χρήστου
ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΥ – ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΗ ΣΩΤΗΡΙΑ του Ηλία
Τοπική Κοινότητα Ροδιάς (εκλ. περιφέρεια Τριπύλης)
(υποψήφιοι εκπρόσωποι τοπικής κοινότητας)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου
Τοπική Κοινότητα Σελλά (εκλ. περιφέρεια Τριπύλης)
 (υποψήφιοι εκπρόσωποι τοπικής κοινότητας)
ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Παναγιώτη
Τοπική Κοινότητα Σιδηροκάστρου (εκλ. περιφέρεια Αυλώνος)
(υποψήφιοι εκπρόσωποι τοπικής κοινότητας)
(κανένας υποψήφιος)
Τοπική Κοινότητα Σιτοχωρίου (εκλ. περιφέρεια Αετού)
(υποψήφιοι εκπρόσωποι τοπικής κοινότητας)
ΛΙΑΤΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χρήστου
Τοπική Κοινότητα Σπηλιάς (εκλ. περιφέρεια Κυπαρισσίας)
(υποψήφιοι σύμβουλοι τοπικής κοινότητας)
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Αθανασίου
ΚΟΚΚΙΖΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του Γρηγορίου
ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ – ΜΠΙΤΣΙΚΑ ΜΑΡΙΑΝΘΗ του Καλλίνικου
ΧΗΝΑΡΗ ΜΑΡΙΑ του Περικλή
Τοπική κοινότητα Στασιού (εκλ. περιφέρεια Κυπαρισσίας)
(υποψήφιοι εκπρόσωποι τοπικής κοινότητας)
ΓΚΟΥΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Χρήστου
ΜΠΑΜΠΑΡΟΥΤΣΗΣ ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ του Δημητρίου
Τοπική Κοινότητα Τριπύλας (εκλ. περιφέρεια Τριπύλης)
(υποψήφιοι εκπρόσωποι τοπικής κοινότητας)
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Γεωργίου
Τοπική Κοινότητα Φαρακλάδας (εκλ. περιφέρεια Κυπαρισσίας)
(υποψήφιοι σύμβουλοι τοπικής κοινότητας)
ΚΩΤΣΑΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Αθανασίου
ΜΠΑΚΟΥΡΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του Γεωργίου
ΤΣΙΓΚΑΝΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Αναστασίου
ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Αριστείδη
Τοπική Κοινότητα Φλόκας (εκλ. περιφέρεια Γαργαλιάνων)
(υποψήφιοι εκπρόσωποι τοπικής κοινότητας)
ΚΑΛΚΑΒΟΥΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου Διαβάστε το άρθρο στην ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ http://www.eleftheriaonline.gr/ekloges2014/item/36725-andrinopoulos-trifylia

Το ψηφοδέλτιο της "Λαϊκής Συσπείρωσης" για το Δήμο Τριφυλίας
 3 ~  To ψηφοδέλτιο της "Λαϊκής Συσπείρωσης" για το Δήμο Τριφυλίας κατέθεσε ο υποψήφιος δήμαρχος Σαράντος Κουκούμης.
 Οι υποψήφιοι έχουν ως εξής:
Εκλογική Περιφέρεια Αετού
Βουδούρης Σπυρίδων του Παναγιώτη
Γκότσης Γεώργιος του Αναστασίου
Νικολλοπουλος Κωνσταντίνος του Δημητρίου
Εκλογική Περιφέρεια Αυλώνος
•Αρνόκουρος Γεώργιος του Παναγιώτη
•Γκόνη Ελένη του Παναγιώτη
•Καραχάλιος Παναγιώτης του Γενναίου
•Κατσίρος Αθανάσιος του Κωνσταντίνου
 Εκλογική Περιφέρεια Γαργαλιάνων
•Βαγενάς Κωνσταντίνος  του Χαραλάμπους
•Βλαχαδάμης Στέφανος  του Αθανασίου
•Γεωργάκη Δήμητρα του Χαραλάμπους
•Καμινάρης Σπυρίδων του  Ιωάννη
•Κατρή Ευγενία του Εμμανουήλ
•Καυκάς Γεώργιος  του  Μιχαήλ
•Μαυροϊδής Γεώργιος του  Δημητρίου
•Σινάνης Νικόλαος του Θεοδώρου
•Φωτόπουλος Φώτιος του  Χρήστου
Εκλογική Περιφέρεια Κυπαρισσίας
•Γαρυφάλλου Γεώργιος του Γαρυφάλλου
•Διονυσοπούλου Παναγιώτα του Ιώάννη
•Καπερώνης Κωνσταντινος του Αθανασίου
•Κουκούμη Ειρήνη του  Σαράντου
•Νικολοπούλου Μαρία του  Δημητρίου
•Παναγιωτακόπουλος Δημήτριος  (Ντουβιτσας)  του Παναγιώτη
•Ψιλόπουλος Σωτήριος  του Ιωάννη

Εκλογική Περιφέρεια Τριπύλης
•Γαραντζιώτης Γεώργιος του Ιωάννη
Εκλογική Περιφέρεια Φιλιατρών
•Αναστασόπουλος Αθανάσιος του Κωνσταντίνου
•Κωφίδου Θεοδώρα του Γεωργίου
•Λυμπερόπουλος Χαρίλαος του Κωνσταντίνου
•Μητρομάρας Νικ του Αναστασίου
•Σπυρόπουλος Βασίλειος του Χαραλάμπους
•Σταυροπούλου Κυριακή του Χρήστου
•Τασούλη Αιμιλία του Νικολάου
•Τσαμούρη – Κολοβού  Γεωργία του Χαραλάμπους
•Τσατσάκος Γεώργιοςτου Κωνσταντίνου
•Χρονόπουλος Γεώργιοςτου Διονυσίου
Δημοτική Κοινότητα Γαργαλιάνων 
•Καύκας  Μιχαήλ του ωνσταντίνου
•Χρυσομπόλης Γεώργιος του  Χαραλάμπους
•Χωραΐτη Μαγδαλινή-Αγαθή  του Νικολάου
Δημοτική Κοινότητα Φιλιατρών
•Παπαδόπουλος Χαράλαμπος του Σωτηρίου
•Σπυρόπουλος Λάμπρος του Χαραλάμπους
•Χρονοπούλου Στυλιανή του Αντωνίου
 Τοπική Κοινότητα Αγριλιάς Τριφυλίας
•Γκότσης Παναγιώτης του Ιωάννη
Τοπική Κοινότητα Αετού
•Καραΐσκος Βασίλειος του Μάρκου
Τοπική Κοινότητα Βάλτας
•Βενετσανάκος Ανδρέας του Ιωάννη
Τοπική Κοινότητα Καλού Νερού
•Καπερώνης Λεωνίδας του Κωνσταντινου
Τοπική Κοινότητα Κοπανακίου
•Κουκούμη  Μαγδαληνή του Διονυσίου
•Παπαδόπουλος Χρήστος  του Νικολάου
  Τοπική Κοινότητα Μαραθοπόλεως
•Γεωργάκης Σπυρίδων του Δημητρίου
Τοπική Κοινότητα Μουζακίου
•Κυριακόπουλος Βασίλειος του Ηλία  
•Σταθόπουλος Κωνσταντίνος του Σωτηρίου  
•Xωραΐτη Βασιλική του Σπυρίδωνος
Τοπική Κοινότητα Πλατανίων
•Γκοτσόπουλος Κωνσταντίνος του Παναγιώτη    
Τοπική Κοινότητα Πύργου Τριφυλίας
•Κατρής Κωνσταντίνος του Εμμανουήλ
•Σταθοπούλου Σωτηρία του Κωνσταντίνου
Τοπική Κοινότητα Ραχών
•Βελής Κωνσταντίνος του Παναγιώτη

Ο συνδυασμός του Γιώργου Θεοδωρακόπουλου στο Δήμο Τριφυλίας
4 ~  Το ψηφοδέλτιο του συνδυασμού "Ριζοσπαστική Αυτοδιοικητική Κίνηση (Ρ.Α.ΚΙ.) Δήμου Τριφυλίας" κατέθεσε το βράδυ της Κυριακής ο υποψήφιος δήμαρχος Τριφυλίας Γιώργος Θεοδωρακόπουλος. Διαβάστε το άρθρο στην ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ http://www.eleftheriaonline.gr/ekloges2014/item/36727-raki-trifylia

***   ΕΔΩ  : ΑΛΛΟΙ  ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΕ   ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΥς  ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ  ΚΑΙ  ΔΗΜΟΥΣ :
1 ~ http://snsarfara.blogspot.gr/2014/04/28-2014.html , Το αγιάζι στην ενημέρωση Δευτέρα 28 Απριλίου 2014 .-  Εδώ  Υποψήφιοι  για  Περιφέρεια Πελοποννήσου και  δήμους  Μεσσηνίας.-
     
 2 ~  http://httpdimmetoparfarablogspotcom.blogspot.gr/2014/04/2014.html?showComment=1398704143317#c6144420707402189637 ,   ΔΗΜΟΤΙΚΕΣ     ΠΕΡΙΦΡΕΙΑΚΕΣ    ΕΚΛΟΓΕΣ    ΔΗΜΩΝ    Μεσσηνίας    και    Περιφέρειας    Πελοποννήσου    2014   .-      Δευτέρα   28-4-2014 .-                                                                                                                                                                                                        
3 ~ http://arfara-messinia-stamos.blogspot.gr/2014/04/18-052014.html , Δημοτικές  και  Περιφερειακές εκλογές εν όψη 18 /05/2014 .- Δευτέρα 28/4/2014
4 ~  http://stamos-dynami.blogspot.gr/2014/04/18052014.html , Δημοτικές Περιφερειακές  Εκλογές  18/05/2014 Συνδυασμοί  ,  Τρίτη  29  Απριλίου  2014

 













***ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ   ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ  ΑΠΡΙΛΙΟΥ  2014  :
~  http://stamos-stamoskalsnsblogspotcom.blogspot.gr/2014/04/19-2014.html , Η  ΕΛΛΗΝΙΚΗ  ΣΗΜΑΙΑ  ΜΑΣ  Ιστορία  και  γεγονότα ,  Μ. Σάββατο  19  Απριλίου 2014 .-
~   http://arfara-messinia-stamos-stamos.blogspot.gr/2014/04/20-2014.html , Το  αγιάζι  της  ενημέρωσης Κυριακή  ΠΑΣΧΑ  Αναστάσεως  20  Απριλίου  2014 .-
~ http://asterasarfaron2011.blogspot.gr/2014/04/21-2014.html , Το  αγιάζι  της  ενημέρωσης Δευτέρα  του ΠΑΣΧΑ  21  Απριλίου 2014 .-
~  http://arfaramessiniasgreece.blogspot.gr/2014/04/22-2014.html , Το αγιάζι της ενημέρωσης Τρίτη του Πάσχα 22 Απριλίου 2014.-
~ http://stamos-stamoskalsnsblogspotcom.blogspot.gr/2014/04/23-2014.html  , Το αγιάζι  της  ενημέρωσης  Τετάρτη   23  Απριλίου  2014 .-
~ http://vlasisarfarablogspotcom.blogspot.gr/2014/04/24-2014.html  , Το αγιάζι στην ενημέρωση Πέμπτη 24 Απριλίου 2014  .-
~ http://arfara-messinias-stamos.blogspot.gr/2014/04/25-2014.html , Το αγιάζι της ενημέρωσης Παρασκευή 25 Απριλίου 2014 .-
~ http://dimmetoparfara.blogspot.gr/2014/04/26-2014.html , Το αγιάζι της ενημέρωσης Σάββατο 26 Απριλίου 2014 .-
~ http://arfara-messinias-stamos.blogspot.gr/2014/04/2742014.html , ΑΤΤΙΚΟ ΖΩΟΛΟΓΙΚΟ ΠΑΡΚΟ ΣΠΑΤΩΝ 27/4/2014 .- Από  επίσκεψη .-                  
~  http://stamos-dynami.blogspot.gr/2014/04/18052014.html , Δημοτικές Περιφερειακές  Εκλογές  18/05/2014 Συνδυασμοί  ,  Τρίτη  29  Απριλίου  2014

***

Διαβάστε το άρθρο στην ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ http://www.eleftheriaonline.gr/ekloges2014/item/36692-koukoumis-trifylia
Διαβάστε το άρθρο στην ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ http://www.eleftheriaonline.gr/ekloges2014/item/36696-kafantaris-pylos
Διαβάστε το άρθρο στην ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ http://www.eleftheriaonline.gr/ekloges2014/item/36766-sampaziotis-ypopsifioi
Διαβάστε το άρθρο στην ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ http://www.eleftheriaonline.gr/ekloges2014/item/36785-mpasakos-mani
Διαβάστε το άρθρο στην ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ http://www.eleftheriaonline.gr/ekloges2014/item/36784-oixalia-gewrgakopoulou